Ashton Lambie poprawił własny rekord świata w wyścigu indywidualnym na dochodzenie

Amerykanin Ashton Lambie ustanowił nowy rekord globu w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

28-latek podczas Igrzysk Panamerykańskich poprawił ustanowiony przez siebie rok temu, podczas tej samej imprezy, wynik 4:07.251.

Tym razem, na welodromie w boliwijskim Cochabomba Lambie w półfinale 4 kilometry przejechał w 4 minuty 6 sekund i 407 tysięcznych, a w finale w 4 minuty 5 sekund i 423 tysięczne, dwukrotnie poprawiając rekord globu.

Lambie na czołówki gazet trafił w sierpniu 2018 roku. Do momentu pobicia rekordu globu, należącego poprzednio do Jacka Bobridge'a, pozostawał kolarzem zupełnie nieznanym. W ostatnich 12 miesiącach powołany został do kadry torowej USA, a jego rozpoznawalna facjata, przyozdobiona sumiastym wąsem, pojawiała się na zawodach Pucharu Świata i mistrzostw świata.

Jego najlepszym wynikami była wygrana w wyścigu drużynowym na dochodzenie podczas Pucharu Świata w Londynie, 2. miejsce w tej samej konkurencji w Hong Kongu, a także 5. miejsce indywidualnie podczas mistrzostw świata w Pruszkowie.

Wynik z Boliwii nie został jeszcze oficjalnie uznany za rekord świata przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Oficjalne potwierdzenie i poprawienie wyniku odbędzie się po potwierdzeniu przez Światową Agencję Antydopingową (WADA), że badanie przeprowadzone po wyścigu pod kątem obecności w organizmie zawodnika zabronionych substancji dało wynik negatywny.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: