Mistrzostwa Europy 2019. Program i plan relacji telewizyjnych

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym odbędą się w dniach 16-20 października w holenderskim Apeldoorn.

Rywalizacja jest jednym z ważnych przystanków na drodze do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, obok mistrzostw świata (2019 i 2020), Pucharów Świata (2018/19 i 2019/20) i mistrzostw Europy (2018 i 2019).

Kadra Polski

W konkurencjach sprinterskich wśród kobiet wystartują dwie zawodniczki Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska: Marlena Karwacka (sprint drużynowy, keirin i wyścig na 500 metrów) i Nikola Sibiak (sprint), oraz zawodniczka ALKS Stal Grudziądz Urszula Łoś (sprint drużynowy, sprint, keirin, wyścig na 500 metrów).

W wyścigach mężczyzn w sprincie drużynowym pojawić się mają Maciej Bielecki (GK Piast Szczecin), Krzysztof Maksel i Mateusz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz). Keirin obstawiają Maksel i Patryk Rajkowski (UKS Mróz Jedynka Kórnik), natomiast sprint Rudyk oraz Rafał Sarnecki (ALKS Stal Grudziądz). Dwóch podopieczny trenera Igora Krymskiego wystartuje też w wyścigu na kilometr, a będą to Maksel i Sarnecki.

Do wyścigu drużynowego na dochodzenie kobiet zgłoszone są wszystkie kadrowiczki: Justyna Kaczkowska i Łucja Pietrzak (MAT ATOM Deweloper Wrocław), Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness), Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling), Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik (Klub Kolarski Ziemia Darłowska) i Nikol Płosaj (UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik).

Do omnium zgłoszona jest Daria Pikulik, na liście wyścigu indywidualnego na dochodzenie jest Karolina Karasiewicz, w madisonie pojawić się mają siostry Pikulik.

W wyścigu drużynowym na dochodzenie mężczyzn wystąpić mają Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz), Szymon Sajnok (CCC Team Polkowice) oraz Daniel Staniszewski (LKS Pogoń Puławy).

Do wyścigu indywidualnym na dochodzenie zgłoszeni są Krawczyk i Wojciech Ziółkowski (NTS Spectrumbike - Elmar - Level Up), do omnium Sajnok, a w madisonie pojawić się mają Daniel Staniszewski i Krawczyk, zastępujący nieobecnego Wojciecha Pszczolarskiego. Scratch i wyścig eliminacyjny pojedzie Filip Prokopyszyn, natomiast w wyścigu punktowym wystąpi Rudyk.

Transmisja

Relację w Polsce przeprowadzą stacje Eurosport 2 oraz platforma tvpsport.pl.

środa (16 października): 19:00 - 21:50 (Eurosport 2 i tvpsport.pl)

czwartek (17 października): 19:00 - 22:05 (Eurosport 2 i tvpsport.pl)

piątek (18 października): 18:00 - 21:45 (Eurosport 2 i tvpsport.pl)

sobota (19 października): 19:00 - 21:55 (Eurosport 2 i tvpsport.pl)

niedziela (20 października): 14:30 - 17:00 (Eurosport 2) oraz 19:10 - 20:50 (tvpsport.pl, zapis popołudniowych zmagań)

fot. Dominik Smolarek | www.dominiksmolarek.pl

Program

Kiedy?Konkurencja Faza
16 października
(środa)
19:26 - 19:44scratchkobietyfinał
19:44 - 20:04wyścig eliminacyjnymężczyźnifinał
20:20 - 21:18wyścigi drużynowe na dochodzeniekobiety1. runda
wyścigi drużynowe na dochodzeniemężczyźni1. runda
21:18 - 21:34sprint drużynowykobietyfinał
sprint drużynowymężczyźnifinał
17 października
(czwartek)
19:00 - 19:32sprintmężczyźni/ kobietyćwierćfinały (1.bieg)
19:32 - 19:55scratchmężczyźnifinał
19:55 - 20:27sprintmężczyźni/ kobietyćwierćfinały (2.bieg)
20:27 - 20:47wyścig eliminacyjnykobietyfinał
21:03 - 21:11sprintmężczyźni/ kobietyćwierćfinały (3.bieg)
21:11 - 21:39wyścig drużynowy na dochodzeniekobietyfinał
wyścig drużynowy na dochodzeniemężczyźnifinał
18 października
(piątek)
14:40 - 14:55omnium (1/4)kobietyscratch
14:55 - 15:13omnium (1/4)mężczyźniscratch
15:13 - 16:05wyścig indywidualny na dochodzeniekobietykwalifikacje
16:05 - 16:20omnium (2/4)kobietywyścig tempo
16:20 - 16:36omnium (2/4)mężczyźniwyścig tempo
18:00 - 18:16sprintmężczyźni/ kobietypółfinały (1. bieg)
18:16 - 18:34omnium (3/4)kobietywyścig eliminacyjny
18:34 - 18:50sprintmężczyźni / kobietypółfinały (2. bieg)
18:50 - 19:05omnium (3/4)mężczyźniwyścig eliminacyjny
19:05 - 19:13sprintmężczyźni / kobietypółfinały (3. bieg)
19:13 - 19:26wyścig indywidualny na dochodzeniekobietyfinał
19:34 - 19:50sprintmężczyźni / kobietyfinał (1. bieg)
19:50 - 20:20omnium (4/4)kobietywyścig punktowy
20:20 - 20:36sprintmężczyźni / kobietyfinał (2. bieg)
20:44 - 21:18omnium (4/4)mężczyźniwyścig punktowy
21:18 - 21:26sprintmężczyźni / kobietyfinał (3. bieg)
19 października
(sobota)
15:00 - 17:42keirinkobiety1. runda
repasaże
keirinmężczyźni1. runda
repasaże
wyścig indywidualny na dochodzeniemężczyźnikwalifikacje
19:00 - 19:18keirinkobietypółfinał
keirinmężczyźnipółfinał
19:18 - 19:31wyścig indywidualny na dochodzeniemężczyźnifinał
19:31 - 20:08wyścig punktowykobietyfinał
20:24 - 21:16wyścig punktowymężczyźnifinał
21:16 - 21:36keirinkobietyfinały
keirinmężczyźnifinały
20 października (niedziela)
14:00 - 14:22wyścig na 500 metrówkobietyfinał
14:22 - 14:46wyścig na kilometrmężczyźnifinał
15:02 - 15:47madisonkobietyfinał
15:47 - 16:47madisonmężczyźnifinał

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: