Torowy Puchar Narodów 2024 #3. Łoś, Karwacka i Sibiak na podium

Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym podczas Torowego Pucharu Narodów w kanadyjskim Milton.

Polski skład w kwalifikacjach miał czwarty wynik (47.499), o 643 tysięcznych sekundy gorszy od zwycięskim Holenderek. W pierwszej rundzie Polki pokonały Niemki o 59 tysięcznych sekundy (47.432), a ich wynik był trzecim rezultatem tej fazy zmagań.

W finale Polki mierzyły się z Kanadyjkami i pojechały najszybciej w tej rywalizacji: wynik 47.387 był o nieco ponad sekundę lepszy od Jackie Boyle, Kelsey Mitchell i Sarah Orban.

Złoto wywalczyły Holenderki (46.265) – Kyra Lamberink, Hetty van de Wouw i Steffie van der Peet – które w finale pokonały skład Meksyku: Danielę Gaxiolę Gonzalez, Jessicę Salazar Valles i Yuli Paolę Verdugo Usunę (46.818).

Polki triumfowały w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów oraz zdobyły kwalifikację olimpijską do igrzysk w Paryżu.

Torowy Puchar Narodów w Milton to trzecia i ostatnia odsłona cyklu w tym sezonie. Zmagania rozpoczęły się w piątek i potrwają do niedzieli, 14 kwietnia.

Reprezentacja Polski tłem zmagań drużynowych

Pierwszego dnia rywalizacji siódme miejsce w wyścigu eliminacyjnym zajęła Maja Tracka, natomiast Adam Woźniak w tej samej konkurencji był jedenasty.

Polscy sprinterzy – Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki i Maciej Bielecki – w kwalifikacjach sprintu drużynowego zajęli ósme miejsce (43.803) ze stratą ponad 1,6 sekundy do najszybszych Holendrów.

Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen i Roy van den Berg w pierwszej rundzie byli rywalami reprezentacji Polski i pojechali o prawie 1,3 sekundy szybciej, co zakończyło udział Polaków w tej konkurencji.

Reprezentacja Polski wystawiła też składy w wyścigach drużynowych na dochodzenie, ale te nie zdołały przebrnąć kwalifikacji.

Kacper Majewski, Adam Woźniak, Dawid Latkowski i Konrad Waliniak zajęli przedostatnie, jedenaste miejsce w wyścigu na 4 kilometry, jako jedyni obok reprezentacji Indonezji nie łamiąc bariery 4 minut. Najlepsi w kwalifikacjach Brytyjczycy zatrzymali zegar po 3 minutach i 47 sekundach.

Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Patrycja Lorkowska i Maja Tracka zajęły 12. miejsce w stawce trzynastu składów. Wynik 4:31.356 był o ponad 20 sekund gorszy od zwycięskich Brytyjek i o 5 sekund gorszy od czasu Japonek, ósmego i ostatniego kwalifikującego się zespołu.