Ryszard Szurkowski potrzebuje pomocy

Ryszard Szurkowski został sparaliżowany w wyniku kraksy, do której doszło 10 czerwca podczas wyścigu Rund um Köln.

Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców prosto z trasy trafił do szpitala, gdzie przeszedł trzy operacje, dwie kręgosłupa oraz rekonstrukcji twarzy. Ma za sobą wielomiesięczną rehabilitację, jednak do dzisiaj nie stanął na własnych nogach.

Mam czterokończynowe porażenie. Wszystko dlatego, że zmiażdżyłem rdzeń kręgowy. Podczas wypadku zrobił się na nim mały wylew. To tak zwane uszkodzenie mozaikowe. Mam jednak nadzieję, że dojdę do zdrowia. Ruszam już trochę rękoma, choć lepiej prawą. Gorzej z nogami, dopiero zaczynam poruszać palcami u stóp. Jest lepiej, bo przez dwa miesiące w ogóle niczym nie mogłem poruszyć. Gdybym miał 25 lat, pewnie wszystko działoby się szybciej, a tak... trzeba czekać. Nikt nie wie jak długo, ale nie poddaję się

 - wyjaśnił swoje aktualne położenie w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Indywidualny mistrz świata z Barcelony i dwukrotny wicemistrz olimpijski w drużynie nie zamierzał informować publicznie o swojej sytuacji zdrowotnej, jednak przedłużająca się rehabilitacja pochłania środki, które przekroczyły możliwości finansowe rodziny.

W pomoc 72-letniemu mistrzowi zaangażowało się „Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990”. Organizacja działa od września 1990 roku i od początku niesie pomoc potrzebującym. „LC Poznań 1990” prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz powrotu do zdrowia Ryszarda Szurkowskiego.

Wpłat można dokonywać na konto:
09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu wystarczy wpisać dane odbiorcy:
ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189,
60-594 Poznań,
w tytule: „RYSZARD SZURKOWSKI – REHABILITACJA”

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. los_adamos

  9 listopada 2018, 12:05 o 12:05

  Czyli w danych do przelewu jako adresata wpisujemy „Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990”?

 2. Waldi

  20 grudnia 2018, 09:32 o 09:32

  we wtorek do programu szkło kontaktowe zadzwonił Pan Który mówił że jechał 6 godzin i usłyszał informację o zbiórce na rzecz powrotu do zdrowia pana Ryszarda Szurkowskiego że poczuł się zbulwersowany że państwo nie obejmuje takich ludzi o takim dorobku pomocą tylko że inni ludzie muszą walczyć o ich zdrowie z jednej strony się zgadzam bo Państwo powinno objąć takich ludzi o takim dorobku jak pan Ryszard Pomocą i na każdym etapie leczenia pomagać w ich leczeniu z drugiej strony to wspaniałe że człowiek nie jest obojętny na cierpienie drugiego człowieka i że nie myśli tylko o sobie i pomaga mu w walce z chorobą zbierając pieniądze na leczenia.
  Ja od siebie życzą panu Ryszardowi Szurkowskiemu dużo zdrowia a wszystko inne przyjdzie samo.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: