Leszek Pluciński nowym zawodnikiem Voster ATS

Leszek Pluciński od nowego sezonu reprezentować będzie barwy polskiej grupy kontynentalnej Voster ATS.

Jak informuje drużyna Voster ATS, transfer nyskiego kolarza był ostatnim wzmocnieniem przed kolejnym sezonem. Póki co jednak nie przedstawiono wszystkich zawodników, którzy w 2019 roku będą ścigać się w barwach ekipy ze Stalowej Woli.

Leszek Pluciński do Vostera dołącza po czterech latach spędzonych w CCC Spradi Polkowice. To zawodnik dobrze czujący się w górzystym, bardziej wymagającym terenie. 28-latek wcześniej przed dwa sezonu (2013-2014) związany był także z zespołem BDC MarcPol. Na jego koncie znajduje się m.in. zwycięstwo w wyścigu Bałtyk - Karkonosze Tour (2015), 2. miejsce w CCC Tour Grody Piastowskie (2017), 2. miejsce w Visegrad V4 Race - GP Polski (2015) czy 4. miejsce w tegorocznym GC Czech Cycling Tour.

Jestem bardzo zadowolony. Znam bardzo dobrze dyrektora sportowego, jak i większość zawodników. Wiem, że ekipa stoi na wysokim poziomie organizacyjnym, a w nowym sezonie skład będzie całkiem obiecujący. Dla mnie najważniejszy jest sukces drużyny, umiem pracować dla innych i nigdy nie miałem problemów, żeby poświęcić się dla kolegów. Jeśli nadarzy się okazja jestem też w stanie wygrywać wyścigi w cięższym terenie i chętnie udowodnię to w nowych barwach.

Miniony sezon był dla mnie dobry, zwłaszcza jego druga część, gdzie zanotowałem kilka niezłych rezultatów. Jestem pewny, że przyszły sezon będzie dla ekipy bardzo udany, a ja mocno się do tego przyczynię. Z tego miejsca chciałbym podziękować dotychczasowej drużynie CCC Sprandi za świetne 4 lata współpracy

 - skomentował swój transfer sam zawodnik.

Wcześniej drużyna Voster ATS informowała już o zakontraktowaniu Sylwestra Janiszewskiego oraz przedłużeniu umów z Mateuszem Komarem, Mateuszem Grabisem i Adamem Stachowiakiem.

Inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: