Licytacja na rzecz Ryszarda Szurkowskiego w radiowej "Jedynce"

Ryszard Szurkowski

Pierwsza myśl, która pojawia się w wielu głowach po usłyszeniu „kolarstwo” to „Szurkowski”. I na odwrót. Dla wielu „Szurkowski” przywołuje tylko jedno skojarzenie – „kolarstwo”. Polski peleton pamięta wielu wspaniałych zawodników, ale to Ryszard Szurkowski był tym najważniejszym, którego jazda elektryzowała miliony kibiców przy trasie, przed radioodbiornikami i telewizorami. Teraz kolarski Mistrz znowu potrzebuje wsparcia w równie ważnym dla siebie wyścigu, jeśli nie najważniejszym – o swoje zdrowie.

Jeżeli widzi się poprawę tego, co się w człowieku dzieje, to można być dobrej myśli i ta pozytywna myśl tworzy lepszą atmosferę niżby w organizmie nic w tym kierunku się nie działo. Po tych kilku miesiącach są już postępy, mam możliwość ruszyć ręką. Może jeszcze nie przenosić góry, ale już poruszać jedną, poruszać drugą ręką. Od kilku tygodni zaczynają pracować mięśnie nóg. Dziękuję wszystkim, którzy myślą o mnie w tej dosyć trudnej dla mnie chwili. Czuję to wsparcie i wszystkim mogę dzisiaj powiedzieć: oby do zobaczenia

– mówi Ryszard Szurkowski.

W czerwcu 2018 roku Ryszard Szurkowski bardzo poważnie ucierpiał w kraksie podczas wyścigu weteranów w Kolonii, po którym przeszedł kilka operacji kręgosłupa i rekonstrukcji twarzy. Od kilku miesięcy intensywnie rehabilituje się w Konstancinie-Jeziornie. Aby ułatwić Mistrzowi powrót do zdrowia, w radiowej Jedynce we wtorek 18 grudnia w godzinach 6.00-18.00, na rzecz Ryszarda Szurkowskiego zorganizowana zostanie licytacja pamiątek, przekazanych na ten cel przez wybitnych polskich sportowców.

Przedmioty na aukcję przekazali: Agnieszka Radwańska, Robert Lewandowski, Michał Jurecki, Kajetan Kajetanowicz, Łukasz Kubot, Czesław Lang, Włodzimierz Lubański, Jakub Przygoński, Kamil Stoch, Sobiesław Zasada, Zenon Jaskuła i Rafał Sonik.

Zebrane podczas licytacji pieniądze zostaną przekazane Fundacji „Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990”, która organizuje zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Henryk Smus

    18 grudnia 2018, 09:00 o 09:00

    Jak mamy licytować przedmioty na żecz Szurkowskiego jak nie widać ich w internecie. Nie każdy jest na fejsbuku. Pozdrawiam.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: