Tour de Pologne 2017. Zawiercie ponownie na trasie wyścigu

fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl

Zawiercie po raz kolejny będzie miastem etapowym Tour de Pologne, gdyż tam wystartuje czwarty etap tegorocznej, 74. edycji wyścigu (29 lipca - 4 sierpnia). 

Według portalu "otozawiercie.pl", negocjacje władz miasta z Czesławem Langiem są już na końcowej prostej i kolarze ponownie zawitają do "bramy na Jurę". Linia startu ma - tak jak w ostatnich latach - zostać wytyczona w okolicach Miejskiego Ośrodka Kultury.

Choć oficjalna prezentacja trasy Tour de Pologne odbędzie się 15 maja na torze kolarskim w Pruszkowie, to możemy nieco uchylić rąbka tajemnicy. Prowadzimy rozmowy z miastem Zawiercie w sprawie organizacji startu jednego z etapów, który ma się odbyć 1 sierpnia. Mówiąc po kolarsku – negocjacje są na finiszu

- zdradził Piotr Tokarski, rzecznik prasowy Tour de Pologne w rozmowie z portalem.

Zawiercie powróciło na trasę Wyścigu Dookoła Polski w 2015 roku, kiedy kolarze ruszyli z 50-tysięcznego miasta w drodze do Katowic. Wydarzenie spotkało się z aprobatą mieszkańców, którzy licznie zgromadzili się w okolicach startu aby kibicować światowej elicie. Pomysł został więc powtórzony w kolejnym sezonie. Tym razem peleton pojechał do Nowego Sącza.

Prowadzimy rozmowy dotyczące organizacji kolejnego wyścigu. Za wcześnie by mówić o szczegółach, ale liczymy na to, że kolarze pokonają dwie pętle po naszym mieście. Ubiegłe edycje Tour de Pologne pokazały, że impreza cieszy dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy kibicują kolarzom na całej trasie przejazdu. Do tego dochodzą korzyści promocyjne. Więcej na temat wyścigu będziemy mogli powiedzieć, gdy podpiszemy umowę z Czesławem Langiem

- powiedział Łukasz Czop, rzecznik zawierciańskiego magistratu.

Według ustaleń Rowery.org, wspartych doniesieniami "otozawiercie.pl", meta czwartego etapu ma zostać ulokowana w Zabrzu. Wskazywałoby to, że ten odcinek będzie raczej płaski, podobnie jak drugi etap, prowadzący do Katowic. Wydaje się jednak, że takie rozwiązanie jest przemyślane, gdyż dzień przeznaczony dla sprinterów dałby okazję odpocząć faworytom do zwycięstwa, a zwłaszcza taki umiejscowiony pomiędzy kluczowymi etapami. Trzeciego dnia kolarze mają bowiem zafiniszować na ściance w Szczyrku, zaś ostatnie trzy mają również być wyjątkowo selektywne.

74. Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Prezentacja trasy odbędzie się 15 maja w Pruszkowie.

Przewidywana trasa 74. Tour de Pologne:

etap 1: (29 lipca): Kraków -> Kraków (136 km) - pagórkowaty

etap 2: (30 lipca): ?? -> Katowice - płaski

etap 3: (31 lipca): Jaworzno -> Szczyrk - pagórkowaty

etap 4: (1 sierpnia): Zawiercie -> Zabrze - płaski

etap 5: (2 sierpnia): ?? -> ??

etap 6: (3 sierpnia): ?? -> Zakopane - górski

etap 7: (4 sierpnia): Bukovina Resort -> Bukowina Tatrzańska - górski

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: