Tour de Pologne 2016: etap 3

Niccolo Bonifazio z grupy Trek-Segafredo triumfował w trzecim dniu naszego narodowego touru.

Włoski sprinter na finiszowych metrach pokonał Moreno Hoflanda (LottoNL-Jumbo) oraz Luke Mezgeca (Orica-BikeExchange).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step).

Najdłuższy etap w programie (240 km) w drugiej części prowadził przez punktowane podjazdy
Wysokie (kat.1; 180 km), Mystków (kat. 2; 206 km) i Kunów (kat. 2; 218 km), a po wjeździe do Nowego Sącza czekały 3 rundy po 7,4 km.

Akcję dnia zawiązali Kamil Gradek (Verva Activejet), Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Przemysław Kasperkiewicz (Reprezentacja Polski), Matej Mohoric (Lampre-Merida) i Siergiej Nikołajew (Gazprom-RusVelo). Piątka została odpuszczona na niecałe 6 minut. Tempo oscylowało wokół 42 km/godz.

Różnica powoli malała, a trzy punktowane podjazdy całkowicie zmieniły sytuację. Z przodu pojawili się Maciej Paterski (CCC Sprandi), Ruben Fernandez (Movistar), Nicolas Roche (Team Sky), Davide Formolo (Cannondale) i Tiesj Benoot (Lotto-Soudal). Piątka na rundy w Nowym Sączu wjechała z przewagą niespełna 30 sekund.

16 kilometrów przed metą peleton zneutralizował akcję. Skontrował Lorenzo Rota. 21-letni Włoch finałowe okrążenie rozpoczął z zapasem 13 sekund, ale zespół Etixx-Quick Step ukrócił zapędy kolarza Bardiani 5 kilometrów przed finiszem. Przed kamerami powtórnie zapunktował Paterski, jednak ostatnie słowo należało do sprinterów.

Końcówkę fatalnie rozegrał Gaviria, który za szybko wyjechał na czoło, w konsekwencji spadając do drugiej dziesiątki. Po etap sięgnął Bonifazio, wyraźnie wyprzedzając Hoflanda.

Wyniki 3. etapu Tour de Pologne 2016 (WT), Zawiercie – Nowy Sącz (240 km):

  1 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                     5:46:12
  2 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  3 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
  4 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
  5 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
  6 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  7 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
  8 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
  9 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 10 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 11 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 12 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 13 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 14 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
 15 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 16 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 17 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 18 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 19 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 20 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 21 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 22 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 23 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 24 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 25 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 26 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 27 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 28 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 29 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 30 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 31 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 32 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 33 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 34 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 35 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 36 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
 37 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 38 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 39 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 40 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 42 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 43 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 44 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 45 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 46 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 47 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 48 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 49 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 50 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 51 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 52 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 53 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 54 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 55 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 56 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 57 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 58 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 59 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 60 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 61 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 62 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 63 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 64 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 65 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 66 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 67 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 68 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 69 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 70 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 71 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 73 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 74 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 75 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 76 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 78 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 79 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 80 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 82 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 83 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 84 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 85 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 87 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 88 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 89 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 90 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 91 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 92 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 93 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 94 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 95 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 96 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 98 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 99 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
100 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
101 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
102 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                00:20
103 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:22
104 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             00:25
105 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:29
106 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                         00:33
107 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       00:36
108 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       00:54
109 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         01:01
110 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
111 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
112 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
113 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          01:21
114 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
115 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            01:51
116 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
117 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
118 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
119 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
120 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            02:14
121 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             03:48
122 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         04:15
123 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          04:35
124 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
125 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski                     07:55
126 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski
127 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
128 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski
129 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
130 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
131 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
132 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
133 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski
134 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
135 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
136 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
137 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
138 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
139 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
140 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
141 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
142 Elia Viviani (Ita) Team Sky
143 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
144 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
145 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
146 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
147 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
148 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
149 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
150 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
151 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
152 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
153 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
154 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
155 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
156 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        09:14
157 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
158 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
159 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
160 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
161 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
162 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
163 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
164 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
165 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
166 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           10:02
167 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
168 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
169 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
170 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
171 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski
172 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange
173 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
174 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
175 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
176 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
177 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
178 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
179 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
180 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
181 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
182 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
183 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                       12:22
184 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
185 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
186 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
187 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
188 Marc Fournier (Fra) FDJ
189 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
190 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
191 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
192 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
193 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
DNF Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
DNF Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
DNF Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
DNF Benat Intxausti (Spa) Team Sky

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                 12:06:36
  2 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       00:06
  3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                          00:08
  4 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:10
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           00:14
  6 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           00:16
  7 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
  8 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  9 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 10 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 11 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 13 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 14 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 15 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 16 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 17 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 18 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 19 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 20 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 21 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 22 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 23 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 24 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 25 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 26 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 27 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 28 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 29 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 30 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 31 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         00:22
 32 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:23
 33 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            00:25
 34 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 35 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 36 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 37 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 38 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 39 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 40 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 41 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 42 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 43 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 44 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 45 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 46 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 47 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 48 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
 49 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 50 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 51 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 52 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 53 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 54 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 55 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 56 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 57 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 58 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 59 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 60 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 61 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 64 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 65 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 66 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 67 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 68 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 69 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 70 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 71 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 72 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 73 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 74 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 75 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 77 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 78 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 79 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 80 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 81 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 82 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 83 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 84 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 85 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 86 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 87 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 88 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 89 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 90 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 91 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 92 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 93 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:45
 94 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             00:49
 95 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             00:50
 96 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                         00:58
 97 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           01:11
 98 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 99 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         01:26
100 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
101 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
102 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 01:33
103 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         01:46
104 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    02:01
105 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        02:02
106 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  02:07
107 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             02:16
108 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         02:27
110 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          02:32
111 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                02:39
112 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            02:46
113 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               02:52
114 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         02:58
115 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       03:06
116 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:21
117 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       03:23
118 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            03:27
119 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             04:13
120 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         05:28
121 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            06:02
122 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   06:18
123 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        08:11
124 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
125 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          08:18
126 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           08:20
127 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
128 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski
129 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
130 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
131 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
132 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
133 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
134 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
135 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   08:45
136 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              09:06
137 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
138 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
139 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski
140 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
141 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
142 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   09:20
143 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski          09:28
144 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
145 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
146 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        09:38
147 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet                           09:50
148 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      09:55
149 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             09:57
150 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             10:15
151 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             10:18
152 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
153 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          10:27
154 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
155 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
156 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski
157 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  10:34
158 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        10:35
159 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       10:55
160 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              11:08
161 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               11:12
162 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       11:13
163 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             11:16
164 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski                     11:26
165 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         11:34
166 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     11:47
167 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           11:54
168 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski                     11:57
169 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                          12:04
170 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   12:13
171 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      12:16
172 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             12:17
173 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            12:33
174 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            12:38
175 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              12:46
176 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        12:47
177 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
178 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            13:21
179 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet                          13:23
180 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      13:29
181 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
182 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                       13:33
183 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
184 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    13:55
185 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
186 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        14:06
187 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     14:15
188 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
189 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          14:17
190 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             14:45
191 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 14:50
192 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           16:19
193 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          21:32

banner