Peter Sagan wystartuje w Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt

Peter Sagan

Po krótkiej przerwie od startów Peter Sagan (Bora-hansgrohe) pojawi się na trasie Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt (1 maja).

Dotychczas wiosna nie była zbyt łaskawa dla 26-latka. Co prawda Słowak triumfował w wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne i na dwóch etapach Tirreno-Adriatico, lecz wskutek kraks i defektów nie zajął miejsc w "dziesiątce" na dwóch z trzech dotychczasowo rozegranych monumentów - Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix. Z kolei w pierwszym, Mediolan-San Remo, w sprinterskim finiszu pokonał go Michał Kwiatkowski.

Teraz Sagan skupia się wyłącznie na przygotowaniach do Tour de France (1-23 lipca). Pierwszego dnia maja stawi się na starcie jednodniowego wyścigu Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt, który debiutuje w cyklu UCI WorldTour.

Rozgrywana w Hesji impreza ma na swojej trasie kilka podjazdów, zwłaszcza blisko startu, lecz jej końcówka przebiega wyłącznie po ulicach położonego nad Menem 700-tys. miasta.

To będzie wyjątkowy start dla całej ekipy, ale również dla mnie, bo będziemy się ścigać przed naszymi niemieckimi kibicami. Liczę, że będzie to wielka kolarska uczta, ale na pewno nie będzie ona ostatnią w tym kraju i w tym sezonie - drugą będzie Grand Depart w Düsseldorfie. Skład drużyny będzie mocny i będziemy stawiać na kilku zawodników. Najważniejsze, aby przed wspierającą nas publicznością triumfował któryś z moich kolegów

- powiedział obecny mistrz świata.

Po starcie w Niemczech Sagan pojedzie do USA na Tour of California (14-20 maja), a następnie pojawi się na Tour de Suisse (10-18 czerwca). Te dwa starty, wraz z mistrzostwami kraju, mają go odpowiednio przygotować do "Wielkiej Pętli". Tam Sagan chce, po raz szósty, zdobyć zieloną koszulkę najlepiej punktującego zawodnika. Gdyby tego dokonał, zrównałby się z Erikiem Zabelem, który również triumfował w tej klasyfikacji sześciokrotnie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: