Everesting Challenge. Lachlan Morton nowym rekordzistą

28-letni Lachlan Morton (EF Pro Cycling) jest nowym rekordzistą akcji "Everesting".

Australijczyk na podjeździe Rist Canyon w Kolorado (1,9 km, 11%) jeździł w sobotę, 13 czerwca. 42 wspinaczki pozwoliły dały przewyższenie równe wysokości najwyższego szczytu górskiego, Mount Everest (8848 metrów n.p.m.).

Morton osiągnął to w 7 godzin 32 minuty i 54 sekundy, bijąc o 7 minut rekord Amerykanina Keegana Swensona. Amerykanin pozostawał rekordzistą choć lepszy czas pod koniec maja uzyskał Emanuel Buchmann. Niemiec nie przestrzegał jednak przepisów i swoją wyprawę rozpisał na kilka podjazdów, a nie na jeden.

Rekordzistką w gronie kobiet jest Amerykanka Katie Hall (Boels Dolmans), której realizacja wyzwania zajęła 10 godzin i minutę.

Morton w siedem i pół godziny przejechał w sumie 169,4 kilometra, notując średnią prędkość 22,4 km/h i spalając 6907 kalorii.

"Everesting" to akcja polegająca na wybraniu podjazdu i pokonywaniu go tak długo aż na liczniku uzbiera się odpowiednik wysokości najwyższego górskiego szczytu świata. Całość dokumentowana jest na Stravie, by wyzwanie zostało zaliczone musi ono zostać odbyte bez przerw.

Akcja organizowana przez klub Hells 500 zyskała sporą popularność w dobie pandemii i wykorzystana została do zbierania środków na cele charytatywne.

Morton, który występy na szosie łączy z udziałem w wyścigach szutrowych, kilka dni przed próbą złamania rekordu swoje możliwości testował na tym samym podjeździe. 28-latek na co dzień reprezentuje ekipę EF Pro Cycling, a na koncie ma wygrany Tour of Utah (2016) oraz cztery jego etapy oraz Tour of the Gila (2016).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: