Katie Hall sięgnęła szczytu

Katie Hall w 10 godzin i minutę przejechała dystans 197 kilometów i pokonała przewyższenie 8848 metrów, odpowiednik wysokości Mount Everest. Tym samym w grupie kobiet ustanowiła najlepszy wynik akcji "Everesting".

Amerykanka z zespołu Boels Dolmans pobiła poprzedni rekord o ponad 2,5 godziny.

"Everesting" to akcja polegająca na wybraniu podjazdu i pokonywaniu go tak długo aż na liczniku uzbiera się odpowiednik wysokości najwyższego górskiego szczytu świata. Całość dokumentowana jest na Stravie, by wyzwanie zostało zaliczone musi ono zostać odbyte bez przerw.

Akcja organizowana przez klub Hells 500 zyskała sporą popularność w dobie pandemii i wykorzystana została do zbierania środków na cele charytatywne.

Hall 23 maja jeździła na Bonny Doon w Kalifornii, 3800-metrowy podjazd o średnim nachyleniu 8,8% pokonując 27 razy.

Wśród mężczyzn rekord należał do mistrza USA w kolarstwie górskim, Keegana Swensona. Ten wyzwanie zakończył po 7 godzinach i 40 minutach. Rekord ten pobił 29 maja Niemiec Emanuel Buchmann, który 8848 metrów na liczniku zobaczył po 7 godzinach i 28 minutach.

W zawodowym peletonie wyzwanie pokonania takiego przewyższenia podejmowali już (na Zwifcie) Mark Cavendish, Luke Rowe i Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), a na zewnątrz James Piccoli (Israel Start-Up Nation) czy Kevin Vermaerke (Hagens Berman Axeon).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: