Lachlan Morton. Everesting razy dwa

Lachlan Morton ustanowił nowy rekord akcji "Everesting". Australijczyk po niezaliczonej próbie sprzed tygodnia tym razem dopiął swego.

28-latek 20 czerwca walczył ze sobą na podjeździe Rist Canyon (1,9 km, 11%), próbując poprawić wynik ustanowiony przez Keegana Swensona oraz przez siebie samego tydzień wcześniej.

Kolarz EF Pro Cycling przewyższenie równe wysokości najwyższego szczytu górskiego, Mount Everest (8848 metrów n.p.m.) osiągnął po 7 godzinach 29 minutach i 57 sekundach.

Australijczyk początkowo rekord pobił 13 czerwca, próg 8848 metrów osiągając po 42 wspinaczkach na Rist Canyon w stanie Kolorado. Analiza danych przez organizatora akcji, klub Hells 500, pokazała jednak, już po zaliczeniu próby, że portal Strava nie posiadał dokładnych danych podjazdu. Wyliczenia wskazały, że udana próba liczyć powinna 47 wspinaczek.

Morton 20 czerwca Rist Canyon pokonał 48 razy, po 7 godzinach 44 minutach i 11 sekundach pokonując przewyższenie 9112 metrów.

"Everesting" to akcja polegająca na wybraniu jednego podjazdu i pokonywaniu go tak długo aż na liczniku uzbiera się odpowiednik wysokości najwyższego górskiego szczytu świata. Całość dokumentowana jest na Stravie, a wymogiem jest zaliczenie całego wyzwania bez przerw.

Akcja organizowana przez klub Hells 500 zyskała sporą popularność w dobie pandemii i wykorzystana została do zbierania środków na cele charytatywne.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: