Volta a la Comunitat Valenciana 2020. Michał Kwiatkowski zaczyna sezon

Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski rozpocznie sezon 2020 startem w hiszpańskim wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana (5-9 lutego).

Polak wraz z Brytyjczykiem Tao Geogheganem Hartem powinien dostać szansę przewodzenia brytyjskiej formacji: wprawdzie start w Hiszpanii będzie pierwszym po zimowej przerwie, ale Kwiatkowski może odnaleźć się na jednym z pięciu etapów.

Trasa etapówki w rejonie autonomicznym Walencji oferuje trzy okazje dla sprinterów, jedną dla klasykowców oraz górski etap, na którym resztki zimowego snu strząsną z siebie górale.

Do walki na płaskich odcinkach ekipa Ineos wystawi mistrza Zjednoczonego Królestwa, Bena Swifta. Brytyjczykowi pomogą Jonathan Castroviejo, Christian Knees, Salvatore Puccio i Gianni Moscon.

Moscon i Kwiatkowski swojej szansy szukać powinni na drugim etapie, który zakończy się wspinaczką stacji metrologicznej w Cullera (2,3 km; 6,4%). Na czwartym etapie Polak wraz z Geogheganem Hartem powinien reprezentować ekipę w czołówce na wspinaczce do Sierra de Bernia (5 km, 12%).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: