Ivan Sosa kontuzjowany

Kolumbijczyk Ivan Sosa nie wystartuje w wyścigu Tour Colombia 2.1.

Zawodnik Team Ineos w upadku na trasie krajowych mistrzostw złamał lewy kciuk i stracił sporo skóry. Lekarze zainteresowali się także obitym prawym łokciem, który po prześwietleniu okazał się nieuszkodzony.

Złamanie wymagało interwencji chirurga, a Sosa zabieg przeszedł w poniedziałek.

Taki obrót spraw nie tylko pozbawił Sosę szansy walki o medale krajowego czempionatu, ale wykluczy też 22-latka z udziału w Tour Colombia 2.1 (11-16 lutego). W jego miejsce do składu brytyjskiej ekipy wskoczy Włoch Leonardo Basso.

Sosa przed rokiem wyścig w Kolumbii zakończył na drugim miejscu, a w kolejnych miesiącach wygrał Vuelta a Burgos i zajął 2. lokaty w La Route d'Occitanie i Gran Piemonte.

Ekipa Ineos w tym roku do Kolumbii wysyła skład z Eganem Bernalem, Richardem Carapazem, Sebastianem Henao, Jhonatanem Narvaezem oraz Brandonem Riverą. Gwiazdorski skład wspomagany młodymi talentami z Ameryki Łacińskiej ma na początku sezonu pokazać się kolumbijskiej publice przed skupieniem się na najważniejszych wyścigach europejskiego kalendarza.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: