Daniel - odzież kolarska

Eddy Merckx w szpitalu po kraksie

Pięciokrotny zwycięzca Tour de France Eddy Merckx został w niedzielę hospitalizowany po upadku na przejażdżce z przyjaciółmi.

Według belgijskiego "Het Nieuwsblad", Merckx w niedzielę trafił do szpitala w Dendermonde po upadku, którego efektem miały być obrażenia głowy. Pierwsze doniesienia mówiły o poważnych urazach, acz w poniedziałek "Sporza", powołując się na przyjaciela rodziny, poinformowała, że Merckx przeszedł badania i w szpitalu został zatrzymany na obserwację.

74-letni "Kanibal", powszechnie uznawany za najlepszego kolarza w historii, od 2013 roku funkcjonuje z rozrusznikiem serca. Belg aktywnie przy organizacji wyścigów działał do 2017 roku, pracując z największym organizatorem wyścigów, Amaury Sport Organisation (ASO).

W lipcu tego roku jego osiągnięcia przypominane były podczas startu Tour de France w Brukseli, w 50. rocznicę jego pierwszego zwycięstwa w "Wielkiej Pętli".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: