Cecilie Uttrup Ludwig w FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope

Dunka Cecilie Uttrup Ludwig w sezonie 2020 reprezentowała będzie francuską formację FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope.

24-latka po trzech sezonach w zespole Bigla zmienia otoczenie i przewodziła będzie ekipie, która w sezonie 2020 ma nadzieję na awans w rankingu drużyn.

Cecilie to nie tylko jednak z najlepszych zawodniczek n świecie, ale także charyzmatyczna kobieta, której radość życia inspiruje kibiców. Ma olbrzymi talent, a przez toczenia ją jednolitą i wszechstronną drużną, możemy wspierać ją w rozwoju. W 2020 roku nasza ekipa buduje bardziej międzynarodowe i profesjonalna oblicze, także przez aplikację o status WorldTour. Dzięki sponsorowi FDJ, regionowi Nowej Akwitanii i grupie 90 partnerów możemy kontynuować tę przygodę

tłumaczył Stephen Delcourt, manager zespołu.

Uttrup Ludwig na szersze wody wypłynęła w sezonie 2017 i kolejnych trzech sezonach dołączyła do grupki faworytek wyścigów klasycznych. Tylko w tym sezonie wygrała GP de Plumelec-Morbihan Dammes, zajęła 3. miejsca w Ronde van Vlaanderen, La Course i Trofeo Alfredo Binda, 5. w Strade Bianche, 6. w Amstel Gold Race, 8. w Strzale Walońskiej i 10. w Liege-Bastogne-Liege.

Dobre starty w wyścigach jednodniowych Uttrup Ludwig przeplatała wysokimi lokatami w etapówkach: w pierwszym zawodowym sezonie wygrała Setmana Valencia, rok temu na 6. miejscu skończyła Giro Rosa, a w tym sezonie 4. w Tour de Bretagne Feminin.

Dunka szybko zyskała popularność jako twarz peletonu, w wywiadach inteligentnie żartując i cierpienia na trasie opisując niezwykle ekspresywnie, zapalonym kibicom dostarczając materiałów do tworzenia memów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: