Kategorie: InneMTB

Kate Courtney i Lars Forster w Scott-SRAM

Kate Courtney oraz Lars Forster w sezonie 2019 reprezentowali będą zespół Scott-SRAM.

23-letnia Courtney to świeżo upieczona mistrzyni świata elity kobiet w kolarstwie górskim cross-country. Amerykanka w swoim pierwszym sezonie w gronie elity wygrała Cape Epic (z Anniką Langvad), następnie krajowe mistrzostwa, a we wrześniu, niespodziewanie tęczową koszulkę.

Przejście do zespołu Scott-SRAM to niespodzianka o tyle, że Courtney przez większość swojej kariery związana była z firmą Specialized. Nowy kontrakt obowiązywał będzie do końca sezonu 2020, a pod skrzydłami Thomasa Frischknechta Courtney szykowała się będzie do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

25-letni Forster z kolei aktualny mistrz Europy w kolarstwie górskim cross-country i kolarz w ostatnich sezonach także dopiero rozpoczynający przygodę na poziomie elity.

Szwajcar jako junior został mistrzem świata w przełajach (2010/11), jako orlik zajął 4. miejsce w Pucharze Świata MTB (2015), a medale mistrzostw świata i Europy w sztafecie drużyn MTB zdobywał w 2011 (dwa srebra) i 2016 (brąz mistrzostw świata, złoto mistrzostw Europy). Zwycięstwo w europejskim championacie w 2018 roku to jego największy sukces w dotychczasowej karierze.

W barwach zespołu Thomasa Frischknechta Courtney i Forster pracowali będą z siedmiokrotnym mistrzem świata Nino Schurterem oraz Andrim Frischknechtem.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03