Kate Courtney i Lars Forster w Scott-SRAM

Kate Courtney oraz Lars Forster w sezonie 2019 reprezentowali będą zespół Scott-SRAM.

23-letnia Courtney to świeżo upieczona mistrzyni świata elity kobiet w kolarstwie górskim cross-country. Amerykanka w swoim pierwszym sezonie w gronie elity wygrała Cape Epic (z Anniką Langvad), następnie krajowe mistrzostwa, a we wrześniu, niespodziewanie tęczową koszulkę.

Przejście do zespołu Scott-SRAM to niespodzianka o tyle, że Courtney przez większość swojej kariery związana była z firmą Specialized. Nowy kontrakt obowiązywał będzie do końca sezonu 2020, a pod skrzydłami Thomasa Frischknechta Courtney szykowała się będzie do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

25-letni Forster z kolei aktualny mistrz Europy w kolarstwie górskim cross-country i kolarz w ostatnich sezonach także dopiero rozpoczynający przygodę na poziomie elity.

Szwajcar jako junior został mistrzem świata w przełajach (2010/11), jako orlik zajął 4. miejsce w Pucharze Świata MTB (2015), a medale mistrzostw świata i Europy w sztafecie drużyn MTB zdobywał w 2011 (dwa srebra) i 2016 (brąz mistrzostw świata, złoto mistrzostw Europy). Zwycięstwo w europejskim championacie w 2018 roku to jego największy sukces w dotychczasowej karierze.

W barwach zespołu Thomasa Frischknechta Courtney i Forster pracowali będą z siedmiokrotnym mistrzem świata Nino Schurterem oraz Andrim Frischknechtem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: