Daniel - odzież kolarska

ONE Pro Cycling zmienia charakter działalności

ONE Pro Cycling poinformowało, że wycofuje się z męskiego peletonu. Od nowego sezonu pod banderą brytyjskiej ekipy ścigać się mają panie.

ONE PRO Cycling nie będzie w sezonie 2019 prowadzić męskiej ekipy kontynentalnej. W jej miejsce powstanie kobieca drużyna, która startować ma w wyścigach cyklu Women's World Tour.

Dostrzegamy szansę na rozwój w kobiecym kolarstwie i jesteśmy bardzo podekscytowani tą perspektywą. Przedstawiliśmy nasz pomysł naszym dotychczasowym partnerom i przyjęty on został z dużym entuzjazmem

 - poinformowano w oficjalnym komunikacie zespołu.

Dla ONE Pro Cycling zawsze najważniejsze było dokonywanie pozytywnych zmian w kolarstwie, co dalece wykraczało poza samo wygrywanie wyścigów. Wierzymy, że największą szansą na dalszą realizację naszych celów daje obecnie zaangażowanie się w kobiece kolarstwo.

Więcej informacji dotyczących nowego charakteru działalności ekipa ma przedstawić jeszcze we wrześniu.

ONE Pro Cycling powstało na początku 2015 roku jako drużyna kontynentalna, by już rok później działać w oparciu o licencję professional continental. Z powodu utraty sponsora tytularnego, po którym lukę udało się wypełnić dopiero zimą, zespół powrócił do tzw. trzeciej dywizji, w której zarejestrowany jest także w tym roku. Obecnie w ONE ściga się dwójka Polaków - Karol Domagalski i Szymon Tracz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: