Vuelta a Espana 2018. Ben King: "Taktyka odegrała dużą rolę"

Ben King

Ben King (Dimension Data) po wspaniałej jeździe wygrał swój drugi etap w tegorocznej edycji wyścigu Vuelta a Espana.

We wtorek Amerykanin okazał się najlepszy na wspinaczce pod Puerto de Alfacar i tym samym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo WorldTour w karierze. Dziś ponownie zabrał się w odjazd dnia, choć tym razem jego szanse na sukces wydawały się niewielkie z uwagi na obecność w czołówce takich zawodników jak Bauke Mollema czy Thomas De Gendt.

Na pewno nie wspinam się najlepiej na tej Vuelcie, ale taktyka odegrała dużą rolę w moich dwóch zwycięstwach. Za pierwszym razem pokonałem Pierre'a Rollanda i Luisa Angela Mate, a teraz Bauke Mollemę, który jest prawdziwym góralem

 - powiedział zmęczony 29-latek.

Ostatecznie jednak to King był tego dnia najmocniejszy. Na około 15 kilometrów przed metą postanowił odjechać, dzięki czemu finałową wspinaczkę rozpoczął z 1,5-minutową przewagą. Na La Covatilli jego przewaga topniała z kilometra na kilometr, a z tyłu mocno naciskał Mollema. Holender jednak przeszarżował, a King mógł się cieszyć swoim drugim zwycięstwem w tegorocznej edycji hiszpańskiego Touru.

Znam swoje umiejętności, dlatego musiałem zyskać trochę czasu przed ostatnią wspinaczką. Obserwowałem atak De Gendta, a następnie ruszyłem razem z Lluisem Masem, bo wiem, że jest bardzo dobrym kolarzem. Podjazd był trudny, z kilkoma stromymi fragmentami. Myślałem, że Mollema wróci, ale nie mogłem zdyskredytować takich zawodników jak De Gendt i Teuns. Cierpiałem, ale wytrzymałem i dowiozłem zwycięstwo do mety

 - opowiadał King, który dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji kombinowanej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. zulu

  3 września 2018, 00:11 o 00:11

  Tak, to było efektowne.

  • M

   3 września 2018, 10:27 o 10:27

   Jak prawdziwy amerykański bohater 🙂

 2. Tr

  3 września 2018, 11:31 o 11:31

  A ja się zastanawiam co teraz czuje Mikel Landa oraz Egan Bernal oglądając w telewizji tryumfy Amerykanina...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: