Karol Domagalski na podium Rutland – Melton Classic

Karol Domagalski na drugim miejscu ukończył brytyjski klasyk Rutland – Melton Classic (1.2).

Polaka na ostatnich metrach pokonał Gabriel Cullaigh (Team Wiggins). Trzeci ukończył Koos Jeroen Kers (WP Groot Amsterdam).

Kolarze mieli do pokonania 188 kilometrów, wystartowali w Oakham, a finiszowali w Melton po drodze zahaczając o sześć oznaczonych podjazdów. Na jednym z nich zaatakowali Cullaigh, Kers oraz Domagalski. Na końcówce najwięcej sił zachował zawodnik Team Wiggins triumfując na mecie w Melton. Sekundę za nim na metę wpadł Domagalski, a trzy sekundy później Kers.

Dla Domagalskiego to już kolejny dobry start w tym sezonie – 28-latek wygrał wczesniej Chorley Grand Prix oraz zajął 2. miejsce na etapie Circuit International des Ardennes.

Wyścigu nie ukończył Kamil Białończyk (Guerciotti-Kiwi Atlantico).