Kobieca ekipa ONE Pro Cycling nie w 2019 roku

Za rok w peletonie nie zobaczymy kobiecej ekipy ONE Pro Cycling. Z powodów finansowych projekt został opóźniony o rok. 

We wrześniu kierownictwo brytyjskiego zespołu ogłosiło, iż nie będzie już wystawiać drużyny kontynentalnej ekipy mężczyzn, a całe siły przerzuca na kolarstwo kobiet. Zgodnie z przekazanymi informacjami, grupa miała ścigać się na poziomie UCI Women's WorldTour. Start przewidziano na początek nowego sezonu. 

W komunikacie prasowym czytamy jednak, że nie zgromadzono wystarczającej liczby sponsorów, aby dopiąć budżet i zapewnić ekipie pewny początek. Zdeterminowani przełożeni nie rezygnują jednak z projektu - według nowych informacji, drużyna ma wystartować w 2020 roku. Najbliższe 12 miesięcy ma zostać poświęcone na poszukiwanie dodatkowego wsparcia. 

Chcemy podziękować wszystkim członkom, kibicom, partnerom i sztabowi za ich wsparcie. Mieliśmy bardzo ambitny plan i jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy

– napisano. 

Tym samym w peletonie w kolejnym sezonie zabraknie ekipy występującej pod nazwą ONE Pro Cycling, na jakimkolwiek szczeblu. 

Profesjonalna drużyna mężczyzn została stworzona w 2015 roku i w kolejnym sezonie ścigała się już z licencją Professional Continental. Rok później zeszła jednak na trzeci szczebel w kolarskiej hierarchii. W chwili obecnej jej barwy reprezentują Karol Domagalski i Szymon Tracz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: