Giro d'Italia U23 2018. Zmęczenie narasta

Górskie etapy Giro dają w kość, dziś więc krótko o różnicach w trenowaniu i przygotowaniu między ekipami włoskimi a anglosaskimi.

Wczorajszy etapy był bardzo ciężki - na trasie znalazły się aż 3 podjazdy, w tym 11-kilometrowy finał na Pian delle Fugazze. Było gdzie cierpieć. Po pierwszej godzinie jazdy pojechała ucieczka. Znalazło się w niej dwóch zawodników z mojej ekipy. Dokładnie ci, którzy mieli za zadanie próbować, także wszystko szło zgodnie z planem.

Ja czekałem do ostatniego podjazdu. Po 3 kilometrach wspinaczki ​​jechałem w pierwszej dwudziestce i naprawdę czułem się znakomicie. Dawałem z siebie wszystko, ale dwa kilometry później po prostu mnie "odcięło" i trochę straciłem na ostatnich 5 kilometrach. Do mety dojechałem 56., po raz kolejny z najlepszym wynikiem drużyny.

Dzisiejszy wpis będzie krótszy, bo zmęczenie w Giro naprawdę narasta. Napiszę szybko o różnicach w treningach w Polsce a we Włoszech. Gdy byłem w Polsce to trenowałem z pomiarem mocy. Niestety, tu we Włoszech nie mam miernika mocy i w sumie, to bym go wcale nie potrzebował. Tutaj treningi polegają na tym, by po prostu jechać jak najmocniej. To jest coś, co mi się nie podoba.

Myślę, że dlatego właśnie Team Wiggins czy Hagens Berman Axeon mają nad nami przewagę. Oni są zorganizowani jak ekipy zawodowe. Po wszystkim, co tam się dzieje, widać, że to ma ręce i nogi, zero partyzantki.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z dwóch Polaków startujących w Giro d'Italia U23, stara się regularnie dzielić swoimi przeżyciami i obserwacjami z młodzieżowego Wyścigu Dookoła Włoch.

Adam Kuś

Share
Opublikowane przez
Adam Kuś

Recent Posts

Alejandro Valverde niepewny Paryża

Sezon 2020 dla Alejandro Valverde zostanie podporządkowany Igrzyskom Olimpijskim w Tokio. Zbliżający się do czterdziestki Hiszpan zaplanował pod ten występ…

15 grudnia 2019, 16:42

Były lekarz Team Sky odpowie na pytania o zamówienia testosteronu?

Richard Freeman, były lekarz Team Sky i British Cycling, może stracić prawo do wykonywania zawodu. Co więcej, w toku działań…

15 grudnia 2019, 13:34

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Mateusz Rudyk zwycięski w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację sprinterów podczas piątej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.…

15 grudnia 2019, 11:06

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11