Giro d'Italia U23 2018. Zmęczenie narasta

Górskie etapy Giro dają w kość, dziś więc krótko o różnicach w trenowaniu i przygotowaniu między ekipami włoskimi a anglosaskimi.

Wczorajszy etapy był bardzo ciężki - na trasie znalazły się aż 3 podjazdy, w tym 11-kilometrowy finał na Pian delle Fugazze. Było gdzie cierpieć. Po pierwszej godzinie jazdy pojechała ucieczka. Znalazło się w niej dwóch zawodników z mojej ekipy. Dokładnie ci, którzy mieli za zadanie próbować, także wszystko szło zgodnie z planem.

Ja czekałem do ostatniego podjazdu. Po 3 kilometrach wspinaczki ​​jechałem w pierwszej dwudziestce i naprawdę czułem się znakomicie. Dawałem z siebie wszystko, ale dwa kilometry później po prostu mnie "odcięło" i trochę straciłem na ostatnich 5 kilometrach. Do mety dojechałem 56., po raz kolejny z najlepszym wynikiem drużyny.

Dzisiejszy wpis będzie krótszy, bo zmęczenie w Giro naprawdę narasta. Napiszę szybko o różnicach w treningach w Polsce a we Włoszech. Gdy byłem w Polsce to trenowałem z pomiarem mocy. Niestety, tu we Włoszech nie mam miernika mocy i w sumie, to bym go wcale nie potrzebował. Tutaj treningi polegają na tym, by po prostu jechać jak najmocniej. To jest coś, co mi się nie podoba.

Myślę, że dlatego właśnie Team Wiggins czy Hagens Berman Axeon mają nad nami przewagę. Oni są zorganizowani jak ekipy zawodowe. Po wszystkim, co tam się dzieje, widać, że to ma ręce i nogi, zero partyzantki.

Adam Kuś, zawodnik Delio Gallina Colosio Eurofeed i jeden z dwóch Polaków startujących w Giro d'Italia U23, stara się regularnie dzielić swoimi przeżyciami i obserwacjami z młodzieżowego Wyścigu Dookoła Włoch.

Adam Kuś

Recent Posts

Mistrzostwa Europy 2020. Evenepoel ma bronić tytułu

Według belgijskiej stacji "Sporza" Remco Evenepoel będzie w Plouay bronił tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas.

11 lipca 2020, 07:18

Alberto Contador machnął Everesting

Alberto Contador ustanowił nowy rekord akcji Everesting.

10 lipca 2020, 21:24

Trasa La Course by Le Tour de France 2020

W okolicach Nicei zostanie rozegrana 7. edycja La Course by Le Tour de France (29 sierpnia). Na kolarki czeka pagórkowata…

10 lipca 2020, 18:21

Jasper Stuyven wierny Trek-Segafredo

Jasper Stuyven jak chłop przywiązany do ziemi. Właśnie o kolejne dwa lata przedłużył kontrakt z grupą Trek-Segafredo, informują belgijskie źródła.

10 lipca 2020, 13:41

Trzy lub cztery monumenty w kalendarzu Tadeja Pogacara

Tadej Pogacar ma już za sobą dwa starty po przerwie spowodowanej pandemią, ale tak jak cały peleton przygotowuje się do…

9 lipca 2020, 15:25

Chris Froome w Israel Start-Up Nation

Chris Froome w roku 2021 reprezentował będzie zespół Israel Start-Up Nation.

9 lipca 2020, 12:11