Team Hurom z podium w Trofeo Cinelli, Zieliński wysoko

Eryk Latoń (Team Hurom) zajął wczoraj trzecie miejsce w lokalnym wyścigu Trofeo Cinelli, zdobywając pierwsze podium dla rybnickiej drużyny.

Na trasie czeskiej jednodniówki, organizowanej przez klub kolarski VC Hlohovce, od głównej grupy odłączyli się Josef Cerny (Elkov-Author) i Matej Zahalka (SKC TUFO Prostějov). Dzięki współpracy i uzyskanej przewadze nad innymi kolarzami duet dojechał do mety przed nimi. Triumfował 23-letni Cerny, który w przeszłości reprezentował barwy grupy CCC Sprandi Polkowice. Zahalka z kolei był drugi.

Najlepiej z peletonu finiszował Eryk Latoń, przez co zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Był to pierwszy finisz “trójce” w wykonaniu któregokolwiek z przedstawicieli drużyny Andrzeja Sypytkowskiego i Marcina Peca. Grupa ta powstała przed tym sezonem, a przed startem w Trofeo Cinelli miała za sobą trzy starty – Umag Trophy, Porec Trophy i Istrian Spring Trophy.

W czołowej “dziesiątce” znalazło się dwóch innych “biało-czerwonych”. Jako piąty finiszował Kamil Zieliński (Domin Sport), który również popisał się bardzo dobrym sprintem. Główny rozprowadzający 23-letniego Latonia, Bartłomiej Matysiak (Team Hurom), ukończył rywalizację na ósmym miejscu.

Z kolei dziś podopieczni Sypytkowskiego i Peca wzięli udział w innym wyścigu spoza kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) – Internationales Eröffnungsrennen. W rywalizacji wokół austriackiego Leoding najwyżej z “jaskrawo-żółtych” uplasował się Matysiak.

32-latek, który przeszedł do rybnickiej drużyny przed tym sezonem z grupy Piotra Wadeckiego, finiszował na 20. pozycji, wpadając na metę razem z czterema innymi kolarzami. Ich strata do obrońcy tytułu i ponownego triumfatora, Riccardo Zoidla (Felbermayr–Simplon Wels), wyniosła 44 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Szwajcar Patrick Schelling (Team Vorarlberg), zaś trzeci był Słoweniec Matej Mugerli (Amplatz-BMC).

Następnym startem polskiej formacji będzie rozgrywany na terenie województwa łódzkiego i województwa wielkopolskiego wyścig Szlakiem Bursztynowym “Hellena Tour”. Impreza rozpocznie się w piątek, 31 marca w Warcie, a zakończy w niedzielę, 2 kwietnia w Kaliszu.