Team Hurom kolejnym polskim zespołem kontynentalnym

Team Hurom to kolejna ekipa, która w sezonie 2017 ma ścigać się na polskich szosach z licencją kontynentalną.

Grupa powstaje w Rybniku dzięki współpracy byłego kolarza i srebrnego medalisty olimpijskiego (1988) Andrzeja Sypytkowskiego z kierowaną przez Marcina Peca firmą Hurom Polska.

W składzie zespołu znaleźć się ma docelowo 10-12 zawodników, a w chwili obecnej kontrakty podpisali Mikołaj Gutek, Wojciech Franczak, Eryk Latoń (dotychczas CCC Sprandi Polkowice), Emanuel Piaskowy i Wojciech Migdał (obaj dotychczas Cycling Academy), Konrad Tomasiak (dotychczas Start-Vaxes) i Bartosz Warchoł (dotychczas Whirpool Author).

Rolę dyrektora sportowego pełnili będę Sypytkowski i Mirosław Kostro, natomiast managerem projektu będzie Pec.

Hurom Polska to oficjalny dystrybutor koreańskiego producenta wolnoobrotowych wyciskarek do soków, który jest liderem branży i akcesoria sprzedaje w ponad 70 krajach. W drugiej połowie roku 2016 firma sponsorowała prowadzoną przez Sypytkowskiego ekipę De Rosa Rybnik.

Od kilku lat aktywnie jako marka Hurom wspieramy sportowców oraz imprezy sportowe z dużym wskazaniem na kolarstwo, z racji mojego osobistej sympatii dla tego sportu. Kilka miesięcy temu rozpocząłem współpracę z Andrzejem Sypytkowskim oraz prowadzonym przez niego zespołem De Rosa Rybnik. Wkrótce potem narodził się pomysł stworzenia profesjonalnej drużyny kolarskiej pod barwami marki Hurom - koreańskiego lidera w produkcji wolnoobrotowych wyciskarek do soków

- czytamy w wypowiedzi Marcina Peca.

Zamierzamy ścigać się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na pewno weźmiemy udział w najważniejszych wyścigach rozgrywanych na naszym rodzimym gruncie, ale zależy nam również, by rywalizować na szosach we Włoszech czy we Francji. W obecnej chwili jesteśmy w trakcie kompletowania składu i podpisywania kontraktów z zawodnikami, jak również z partnerami. Mamy nadzieję, że Team Hurom wprowadzi trochę świeżości do polskiego kolarstwa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: