Cieślik i Konwa w Wibatechu, Domagalski i Kurek w Huromie

Polski peleton i biało-czerwona

Mistrz Polski z 2017 roku Adrian Kurek w sezonie 2019 dołączy do Team Hurom.

Zespół Marcina Peca oprócz 30-letniego zawodnika, który ostatnie 6 sezonów spędził w CCC Sprandi Polkowice, przygarnął również Karola Domagalskiego (29).

Uczestnik Vuelta a España 2014 po raz pierwszy w karierze będzie reprezentował polską ekipę. W latach 2012-14 jeździł dla Caja Rural, a później dla angielskich Team Raleigh GAC (2015) i One Pro Cycling (2016-18).

Jednym z dyrektorów sportowych Team Hurom został Andrzej Domin, wraz z którym skład uzupełnią Artur Detko, Patryk Kostecki i Tobiasz Pawlak.

Paweł Cieślik (32), czyli drugi obok Kurka zawodnik CCC, który nie znalazł miejsca w nowych strukturach grupy z Polkowic, wzmocni skład Wibatech Merx 7R.

 14. kolarz ostatniego Tour de Pologne tym samym w 2019 roku dołączy do Macieja Paterskiego, Marka Rutkiewicza, Michała Podlaskiego i innej nowej twarzy w grupie Wiesława Ciasnochy, Piotra Konwy (23), który opuścił czeski Elkov–Author.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. reko

    29 grudnia 2018, 17:26 o 17:26

    no nie kumam dlaczego Cieślik nie znalazł miejsca w nowym CCC. Oczywiście nie znamy wszystkich szczegółów (bo może sam Cieślik ze względu na problemy z sercem z zeszłego roku nie zdecydował się na WT), ale w nowym CCC górali jest jak na lekarstwo ,a miejsca w składzie jeszcze chyba sporo. A Cieślik po górkach skakać potrafi...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: