BDC nowym sponsorem tytularnym Team Hurom

Hurom BDC Development – tak w sezonie 2019 nazywać się będzie kontynentalna ekipa, prowadzona przez Marcina Peca. Jaskrawo-żółtą koszulkę ma zakładać czternastu zawodników.

W komunikacie wydanym za pośrednictwem mediów społecznościowych kierownictwo ekipy ogłosiło, że nowy sponsor, którego właścicielem jest były prezes Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol), Dariusz Banaszek zastąpi innego partnera, który wycofał wsparcie w ostatniej chwili.

Cieszymy się, że będziemy mogli budować drużynę z firmą, która jest zaangażowana w polskie kolarstwo od wielu lat, sponsorując w przeszłości inne ekipy czy też krajowe wyścigi. Nie zaprzestajemy jednak poszukiwania kolejnych potencjalnych partnerów

 czytamy.

Team Hurom startuje od 2017 roku. Sukcesy przyszły w ubiegłym roku – na pierwszym etapie Szlakiem Walk Majora Hubala triumfował Kamil Zieliński, zaś drugiego dnia rywalizacji w Małopolskim Wyścigu Górskim triumfował Vitaly Buts.

Ten sezon Hurom BDC Development zainauguruje zgrupowaniem na greckim Rodos, gdzie weźmie udział w International Rhodes Grand Prix (3 marca) i International Tour of Rhodes (8-10 marca).

W grudniu ekipa po raz pierwszy przedstawiła plan rozszerzenia swojego składu do 14 zawodników, stawiając przede wszystkim na zawodników mających mniej niż 23 lata. W tym gronie znaleźli się Norbert Banaszek, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Cezary Bzdak oraz Adam Kuś. Kontrakty z ekipą podpisali również Emanuel Piaskowy, Jakub Kaczmarek, Kamil Zieliński, Mariusz Gąsiorowski, Karol Domagalski, Adrian Kurek, Artur Detko, Patryk Kostecki oraz Tobiasz Pawlak.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: