Skład reprezentacji Polski na Torowe Mistrzostwa Świata 2015

14-osobowa reprezentacja Polski wystartuje w torowych mistrzostwach świata w podparyskim Saint Quentin en Yvelines (18-22 lutego).

Swój czwarty medal z rzędu, po dwóch złotach i zeszłorocznym srebrze spróbuje wywalczyć Katarzyna Pawłowska. Będzie ona jedną z najbardziej zajętych polskich zawodniczek na tych mistrzostwach. Wystartuje w trzech konkurencjach - w swoim koronnym scratchu oraz w wyścigu drużynowym na dochodzenie i wyścig punktowy (będzie także w rezerwie w omnium). Sporo startów czeka także Małgorzatę Wojtyrę, która pojedzie w sześcioboju i drużynie, czyli konkurencji, w której przed rokiem Polki zajęły wysokie, 4. miejsce. W dwóch wyścigach pojedzie Eugenia Bujak i Edyta Jasińska - w wyścigu drużynowym i indywidualnym na dochodzenie. W wyścigu na 3km Bujak jest 3. zawodniczką w rankingu UCI. Skład kobiecej reprezentacja uzupełniają Natalia Rutkowska oraz Łucja Pietrzak.

Ostatni etap przygotowań zawodniczki przepracowały na zgrupowaniu na Teneryfie.

W mistrzostwach weźmie udział spora grupa, 6 sprinterów. Krzysztof Maksel spróbuje poprawić swój wynik sprzed roku w wyścigu na 1km, kiedy był czwarty, i wskoczyć na podium. Poza tym pojedzie w keirinie i sprincie drużynowym. W tej ostatniej konkurencji, razem z Kamilem Kuczyńskim, Damianem Zielińskim i Grzegorzem Drejgierem zajęli na początku tego roku 3.lokatę w Pucharze Świata w Cali. W MŚ trener Tołomanow będzie miał do dyspozycji w tej dyscyplinie jeszcze Rafała Sarneckiego. Wicemistrz Europy i 8.kolarz ostatniej edycji Pucharu Świata, Zieliński będzie rywalizować w sprincie indywidualnym razem z Mateuszem Lipą. Kamil Kuczyński będzie reprezentować Polskę w keirinie

W konkurencjach średniodystansowych weźmie udział dwóch Polaków - Wojciech Pszczolarski i Adrian Tekliński. Pierwszy z nich stanie na starcie wyścigu punktowego, a drugi scratchu. W ostatnich tygodniach przed światowym czempionatem, dwójka ta przygotowywała się na Gran Canarii.

Zawodnicy udadzą się do Paryża w trzech turach. Wyruszą oni do Francji 14, 15 i 16 lutego, w zależności od terminu startu poszczególnych zawodników.

Skład reprezentacji Polski:

Konkurencje sprinterskie, mężczyźni – trener Andrzej Tołomanow:

Kamil Kuczyński (Piast Szczecin): keirin, sprint drużynowy – rezerwa, 1 km Time Trial – rezerwa
Mateusz Lipa (ALKS Stal Grudziądz): sprint, sprint drużynowy – rezerwa, keirin – rezerwa, 1 km Time Trial
Krzysztof Maksel (ALKS Stal Grudziądz): keirin, sprint drużynowy, 1 km Time Trial, sprint – rezerwa
Rafał Sarnecki (ALKS Stal Grudziądz): sprint drużynowy
Damian Zieliński (Piast Szczecin): sprint, sprint drużynowy
Grzegorz Drejgier (ALKS Stal Grudziądz): sprint drużynowy – rezerwa

Konkurencje średniodystansowe, kobiet – trener Grzegorz Ratajczyk:

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy – rezerwa
Edyta Jasińska (Emdek Bydgoszcz): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie
Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans Cycling Team): wyścig drużynowy na dochodzenie, scratch, wyścig punktowy, omnium - rezerwa
Natalia Rutkowska (G.K.Żyrardów): wyścig drużynowy na dochodzenie – rezerwa, scratch – rezerwa, wyścig punktowy - rezerwa
Małgorzata Wojtyra (Bogo Szczecin): wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium
Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka): wyścig drużynowy na dochodzenie – rezerwa, scratch – rezerwa

Konkurencje średniodystansowe mężczyzn – trener Jacek Kasprzak:

Wojciech Pszczolarski (TUFO): wyścig punktowy, scratch – rezerwa
Adrian Tekliński (BSA Ziemia Brzeska): scratch, wyścig punktowy – rezerwa

Wszelkie szczegóły dotyczące mistrzostw znajdują się oficjalnej stronie zawodów www.trackworld-france2015.com. Zmagania relacjonować będzie "na żywo" stacja Polsat Sport Extra.

informacja prasowa Polskiego Związku Kolarskiego
fot. Stan Imosa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: