Superprestige 2014/15 #7: kolejne zwycięstwo Mathieu Van der Poela

Mistrz świata Mathieu Van der Poel pewnie zwyciężył w przedostatniej rundzie cyklu Superprestige.

Kolarz grupy BKCP - Powerplus wyprzedził w belgijskim Hoogstraten miejscowych Kevina Pauwelsa (Sunweb) i Wouta Van Aerta (Vastgoedservice).

Na miejscami grząskiej, rozjeżdżonej i wietrznej trasie, od samego startu zdecydowany atak przeprowadził Mathieu Van der Poel. Holenderski 20-latek po drugiej rundzie (z łącznie jedenastu) wyprzedzał o 6 sekund ścigającą go dwójkę Kevin Pauwels i Lars Van Der Haar (Giant-Alpecin). Niewiele więcej tracili w tym momencie również mistrz Belgii Klaas Vantornout (Sunweb) i Tom Meeusen (Telenet).

Kręcący z wielkim luzem i pewnością siebie Van der Poel powoli rozbudowywał przewagę. W połowie wyścigu jedynie Pauwels utrzymywał kontakt wzrokowy z mistrzem świata. Nie na długo. W końcu i Belg musiał dać za wygraną, skupiając się na zabezpieczeniu sobie drugiej pozycji.

W końcówce osłabł Van Der Haar, którego na finałowej pętli wyprzedził Van Aert, zapewniając tym sobie trzecie miejsce w wyścigu.

Rywalizację kobiet wygrała Sanne Cant, tym razem na podium stając przed Helen Wyman (Kona Factory Racing) i Jolien Versucheren. Wśród orlików zwyciężył Laurens Sweeck, na podium stając w towarzystwie Michaela Vanthourenhouta i swojego brata Diethera Sweecka.

Zmagania juniorów wygrał Belg Eli Iserbyt, po raz siódmy zmuszając rywali do walki o drugie miejsce i zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi finiszował Szwajcar Johan Jacobs, a trzeci Holender Max Gulickx.

W niedzielę, 15 lutego, odbędą się finałowe zawody cyklu, a zawodnicy powalczą na trasie w Middelkerke. W klasyfikacji łącznej prowadzi Mathieu Van der Poel.

Wyniki:

1 Mathieu Van der Poel (Ned) BKCP - Powerplus              1:00:20
2 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games                00:20
3 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace        00:37
4 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant - Alpecin               01:09
5 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games             01:56
6 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink                           02:11
7 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea                            02:17
8 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace           02:25
9 Marcel Meisen (Ger) Corendon - Kwadro                      02:30
10 Julien Taramarcaz (Swi) Corendon - Kwadro                 02:32
11 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan - AA Drink
12 Tim Merlier (Bel) Sunweb - Napoleon Games
13 Vincent Baestaens (Bel) BKCP - Powerplus
14 Twan Van Den Brand (Ned) Orange Babies
15 Niels Wubben (Ned) Telenet Fidea
16 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games
17 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus
18 Gert-Jan Bosman (Ned) Parkhotel Valkenburg
19 Dieter Vanthourenhout (Bel) Sunweb - Napoleon Games
20 Kenneth Van Compernolle (Bel) Colba - Superano Ham
21 Thijs Van Amerongen (Ned) Telenet Fidea
22 Micki van Empel (Ned) Kalas-NNOF
23 Bart Hofman (Bel) Nodrugs Heroes Flanders
24 Clement Lhotellerie (Fra)
25 Javier Ruiz De Larrinaga Ibanez (Spa)
26 Patrick Van Leeuwen (Ned) Orange Babies
27 Kevin Cant (Bel) Corendon - Kwadro
28 Dave De Cleyn (Bel) Cycling Team Zemst VZW
29 Severin Saegesser (Swi)
30 Lubomir Petrus (Ce) BKCP - Powerplus
31 Niels Koyen (Bel) CCN - Metalac
32 Yoann Corbihan (Fra)
33 Tom Van Den Bosch (Bel) Hargroves Cycles
34 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa)
35 Inigo Gomez Elorriaga (Spa)
36 Radomir Simunek (Cze) Corendon - Kwadro
37 Nicolas Le Besq (Fra)

Elita kobiet:

1 Sanne Cant (Bel) Enertherm - BKCP
2 Helen Wyman (GBr) Konfa FFSA Factory Team
3 Jolien Verschueren (Bel) VZW Young Telenet Fidea
4 Ellen Van Loy (Bel) VZW Young Telenet Fidea
5 Loes Sels (Bel) VZW Young Telenet Fidea
6 Sanne Van Paassen (Ned) Boels Dolmans
7 Aida Nuno Palacio (Spa)
8 Bianca Van Den Hoek (Ned)
9 Hannah Payton (GBr)
10 Shana Maes (Bel) AA Drink-B.R.I.S.
11 Reza Hormes-Ravenstijn (Ned) Orange Babies
12 Karen Verhestraeten (Bel) Kleur Op Maat
13 Joyce Vanderbeken (Bel) Decock-Woningbouw Vandekerckhove
14 Cindy Bauwens (Bel)
15 Christine Vardaros (USA)
16 Pauline Delhaye (Fra)
17 Lisa Jacobs (Aus)
18 Suzie Godart ((Lux)
19 Esther Van Der Burg (Ned)
20 Elle Anderson (USA) Kalas-NNOF
21 Aurélie Vermeir (Bel) Kon. VCT Meetjesland - Knesselare
22 Tine Verdeyen (Bel) Cycling Team Zemst VZW
23 Lotte Eikelenboom (Ned) AA Drink-B.R.I.S.
24 Meg De Bruyne (Bel) VD Hauwe CT - Gentse VS
25 Ynske Van Tichelt (Bel) De Kastelse Durvers V.Z.W.
26 Valerie Boonen (Bel) De Kastelse Durvers V.Z.W.
27 Jana Dobbelaere (Bel)

Orlicy:

1. Laurens Sweeck (Corendon Kwadro)
2. Michael Vanthourenhout (Sunweb - Napoleon Games)
3. Diether Sweeck (Corendon - Kwadro)

Juniorzy:

1. Eli Iserbyt (Belgia)
2. Johan Jacobs (Szwajcaria)
3. Max Gulickx (Holandia)

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: