Igrzyska olimpijskie 2016 na celowniku ekipy Kross Racing

Czwórka polskich kolarzy górskich skupi się na przygotowaniach do walki na trasie w brazylijskim Rio de Janeiro.

Reprezentowanie Polski na Olimpiadzie w Rio de Janeiro 2016 – tak ambitny cel stawiają przed sobą zawodnicy Kross Racing Team, których plany ujawniono podczas konferencji prasowej we wtorek (10.02.2015) w Warszawie. W składzie nowej drużyny znaleźli się: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Kornel Osicki oraz Bartłomiej Wawak.

Podczas konferencji przedstawiono plany startowe zawodników na nowy sezon, obejmujące prestiżowe zawody w Polsce i za granicą (m.in. Mistrzostwa Świata XCO w Andorze, Mistrzostwa Europy XCO w Chies d’Alpago, Europejskie Igrzyska Olimpijskie w Baku). Przygotowania do startów, zawodnicy rozpoczną już za 2 tygodnie na Cyprze, a następnie podczas zgrupowania w Hiszpanii.

Wszyscy sportowcy zarówno w okresie treningów, jak i na wyścigach będą korzystać ze rowerów, udostępnionych im przez firmę KROSS. Najważniejszym tematem konferencji był transfer nowych zawodników do drużyny – Mai Włoszczowskiej, zdobywczyni 30 tytułów mistrzowskich oraz młodego, obiecującego kolarza Bartłomieja Wawaka, Mistrza Polski XC (U23).

Podejmując decyzję o tym, w jakiej drużynie będę jeździła przed najbliższe dwa lata, kierowałam się przede wszystkim optymalnymi warunkami przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro

– tak Maja Włoszczowska uzasadniła swoją decyzję o podpisaniu 2-letniego kontraktu z Kross Racing Team.

Konferencja_Kross_Racing_Team2015_photo_Bartosz_Woliński_www.wolisphoto.com-5
Zawodniczka po latach startów w barwach zagranicznego teamu wróciła do drużyny sponsorowanej przez polską markę. Anna Szafraniec-Rutkiewicz oraz Kornel Osicki to sportowcy, którzy z zespołem KRT są związani od dłuższego czasu. Ich najważniejszym zadaniem na najbliższy sezon jest walka o tytuły mistrzowskie i zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Olimpiadę w Rio de Janeiro.

Ten cel jest szczególnie ważny dla Anny Szafraniec-Rutkiewicz, dla której występ na olimpiadzie ma być ukoronowaniem kariery. Po walce o złoty medal dla Polski zawodniczka planuje zakończenie kariery sportowej.

informacja prasowa Kross Racing Team
fot. Bartosz Woliński / www.wolisphoto.com

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: