Bez niespodzianek na trasie Vuelta al Pais Vasco 2014

Organizatorzy wyścigu Vuelta al Pais Vasco przedstawili trasę tegorocznej edycji wyścigu.

Na nowej stronie internetowej imprezy, wyraźnie podkreślającej baskijski charakter wyścigu, zaprezentowano szczegóły trasy 54. edycji wyścigu. Trasa nie uległa znaczącym zmianom i podobnie jak ubiegłoroczna edycja odwiedzi słynny podjazd pod Eibar (Arrate), a zakończy się trudną jazdą indywidualną na czas. Przed kolarzami 6 etapów, w tym tylko jeden z górskim finiszem (w 2013 roku były dwa) i aż cztery kończące się zjazdami do mety.

Wprawdzie organizatorzy zamieścili mapy, profile i informacje techniczne, ale wielu szczegółów nie można jeszcze wyczytać. Podjazd pod Arrate znany jest z poprzednich edycji, natomiast ciekawie prezentuje się profil czasówki. Poniższy profil jest jedynie orientacyjny i nie pochodzi z oficjalnych źródeł.

Na trasie kolarze zmierzą się z dwoma podjazdami - Gaintzagaigana (3,2 km, średnio 7,9%, max. 22%) i Santa Eufemia (2,6 km, 6,5%, max. 12%).

pais vaco tt 2014

Na starcie wyścigu pojawić się mają m.in. Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), Alejandro Valverde (Movistar Team), Chris Horner (Lampre-Merida), Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale), Bauke Mollema (Belkin), Sergio Henao (Team Sky) oraz bracia Andy i Frank Schleck. Pojechać ma także Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step).

Trasa:

Etap 1: Ordizia - Ordizia (153,4 km)

pais vasco14 e1
Etap 2: Ordizia - Dantxarinea (Urdazabi) (155,8 km)

pais vasco14 e2
Etap 3: Urdazabi-Urdax - Vitoria-Gasteiz (194,7 km)

pais vasco14 e3
Etap 4: Vitoria-Gasteiz - Eibar (Arrate) (151 km)

 

pais vasco14 e4
Etap 5: Eibar - Markina-Xemein (160,2 km)

 

pais vasco14 e5
Etap 6: Markina-Xemein - Markina-Xemein (25,9 km)

profile: www.itzulia.net

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: