Pytanie konkursowe nr 5 - ostatnie!

EDDY_06_site
Nasz konkurs powoli dobiega końca. Dzisiaj prezentujemy Wam ostatnie pytanie konkursowe. Zgodnie z zapowiedziami, jest to drugie pytanie przesłane nam przez Daniele Friebe, autora książki będącej nagrodą w konkursie.

Eddy Merckx wygrał Fleche-Wallone trzy razy (1967, 1970, 1972), proszę podać w jakim mieście kończył się wówczas ten wyścig.

Grafika zdobiąca ten wpis to fragment pracy Stefaana de Croocka. Jest to rysunkowy hołd złożony Kanibalowi, którego postać składa się z symboli 525 zwycięstw, jakie odniósł w swojej zawodowej karierze. Więcej na temat tej pracy znajdziecie na stronie Stefaana.

Przypominamy, że pytania konkursowe, to tylko część konkursu. Drugą stanowi zmierzenie się z odpowiedzią na pytanie: dlaczego Merckx wielkim kolarzem był?. Na zwycięzców czekają egzemplarze książki "Eddy Merckx Kanibal" ufundowane przez wydawnictwo Veni Vidi Vici.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie tutaj. Tam też znajduje się dokładny opis, jak, kiedy i gdzie przesyłać odpowiedzi na zadania konkursowe.

Fot. Stefaan De Croock - Strook

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: