Upadek Michała Kwiatkowskiego w Strade Bianche | Trasa Paryż-Roubaix

poszarpana noga Michała Kwiatkowskiego

Alec Segaert wygrał Grand Prix Criquielion. Wiadomości i wyniki z soboty, 2 marca.

Wiadomości dnia

Gdzie podział kolarskie szczęście Michał Kwiatkowski? Zawodnik Ineos Grenadiers nie uniknął przygód w kolejnym już wyścigu i wraca ze Strade Bianche na tarczy.

Paskudny dzień. Paskudna kraksa w 6. sektorze. Ciężka pogoń za czołówką. Udało się, ale nie byłem w stanie utrzymać się tam długo. Jestem trochę załamany, że nie dotarłem do tego wspaniałego sektora-niespodzianki, przygotowanego przez moją rodzinę… Chapeau Tadej Pogačar. Tirreno następnym przystankiem

– napisał „Kwiato” w mediach społecznościowych.

Strade Bianche 2024. Wiktoria Tadeja Pogacara

121. edycja wyścigu Paryż-Roubaix, zaplanowana na niedzielę 7 kwietnia, ponownie rozpocznie się w Compiegne i poprowadzi na dystansie 259,9 kilometrów, na północne rubieże Francji, ku welodromowi w Roubaix.

Trasa Paryż-Roubaix 2024

Na trasę powrócą dwa sektory bruku Briastre (111,5 km) i Le Hameau du Buat (129,5 km), zwiększając długość „kocich łbów” do 55,7 kilometra (w porównaniu z 54,5 km w 2023 roku), co stanowi największą łączną długość brukowych dróg na przestrzeni ostatnich 30 lat.

4. edycja Paryż-Roubaix Femmes avec Zwift odbędzie się dzień wcześniej, w sobotę 6 kwietnia. Kobiecy peleton zaliczy 148,5 kilometra i zmierzy się z 17 sektorami bruku, które odpowiadają finałowi wyścigu mężczyzn. Razem zawodniczki pokonają 29,2 kilometra po wyboistych drogach północnej Francji.

Wyniki dnia

Strade Bianche Donne 2024. Drugie zwycięstwo Lotte Kopecky, Niewiadoma na 4. miejscu

Grand Prix Criquielion (1.1)

Alec Segaert (Lotto Dstny) zwyciężył w belgijskim wyścigu Grand Prix Criquielion, na trasie z Ath do Lessines (200 km).

Belg na finiszu z czołowej grupy wyprzedził Czecha Pavla Bittnera (Team dsm-firmenich PostNL) i swoje rodaka Jenthe Biermansa (Arkea-B&B Hotels).

Kamil Małecki (Q36.5) zajął 40, miejsce, a na 107. uplasował się Danny van der Tuuk (Equipo Kern Pharma).