Torowe Mistrzostwa Świata 2022. Harrie Lavreysen złoty w keirinie

Harrie Lavreysen

Holender Harrie Lavreysen i Belgijka Lotte Kopecky zdobyli złote medale Torowych Mistrzostw Świata drugiego dnia rywalizacji w Saint-Quentin-en-Yvelines.

Harrie Lavreysen po raz trzeci z rzędu wygrał wyścigi o tytuł mistrza świata w keirinie. Srebro zdobył jego rodak Jeffrey Hoogland, a brąz Kevin Quintero.

Drugiego dnia rywalizacji we Francji do niespodzianki doszło w scratchu. Kanadyjczyk Dylan Bibic wywalczył złoty medal, uprzedzając Japończyka Kazushigę Kubokiego oraz Holendra Roy Eeftinga.

Filip Prokopyszyn zajął 7. miejsce.

Belgijka Lotte Kopecky triumfowała w wyścigu eliminacyjnym, w finale pokonując Włoszkę Rachele Barbieri i Amerykankę Jennifer Valente.

Wyścigi drużynowe dla Brytyjczyków i Włoszek

Brytyjczycy – Ethan Hayter, Oliver Wood, Ethan Vernon i Daniel Bigham – zdobyli złoty medal mistrzostw świata w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Brytyjska czwórka w finale pokonała 4 kilometry w 3 minuty 45 sekund i 829 tysięcznych, o 0,2 sekundy szybciej od reprezentacji Włoch. Azzurri jechali w składzie Simone Consonni, Filippo Ganna, Jonathan Milan i Manilo Moro, a w wyścigach kwalifikujących z Francesco Lamonem.

Brąz odebrali Duńczycy: Tobias Hansen, Carl-Frederik Bevort, Lasse Norman Hansen i Rasmus Pedersen.

Reprezentacja Polski w składzie Alana Banaszek, Kacper Majewski, Bartosz Rudyk, Szymon Sajnok w kwalifikacjach uzyskała 3:56.370, co wystarczyło na 12. miejsce.

Reprezentacja Włoch – Elisa Balsamo, Chiara Consonni, Martina Fidanza, Vittoria Guazzini i Martina Alzini – wywalczyła złoty medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Włoszki w finale pokonały 4 kilometry w 4 minuty 9 sekund i 760 tysięcznych, niecałe dwie sekundy szybciej od Brytyjek. Neah Evans, Katie Archibald, Josie Knight, Anna Morris i Megan Barker odebrały srebro, natomiast brąz przypadł Francuzkom – Marion Borras, Clarze Copponi, Valentinie Fortin i Victorii Berteau. Trójkolorowe w finale z wynikiem 4:10.774 pokonały Australijki.

Reprezentacja Polski – Karolina Karasiewicz, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik i Karolina Kumięga – w kwalifikacjach miały czas 4:23.662, co skończyło się 11 miejscem.