MŚ Glasgow 2023. 7. miejsca Darii Pikulik i drużyny sprinterskiej kobiet

Daria Pikulik siódma w scratchu, polskie sprinterki na siódmym miejscu w zmaganiach drużyn. To najlepsze wyniki reprezentacji Polski pierwszego dnia Mistrzostw Świata w Glasgow.

W czwartek rozdano pierwsze medale w konkurencjach torowych na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie w Glasgow.

W pierwszym dniu, w wyścigu indywidualnym na 3 kilometry na dochodzenie, triumfowała Amerykanka Chloe Dygert, która w ścisłym finale doścignęła Niemkę Franziskę Brausse. Brązowy medal przypadł reprezentantce Nowej Zelandii Bryonie Botha.

Olga Wankiewicz została sklasyfikowana na 18. miejscu.

W scratchu triumfował Brytyjczyk William Tidball. Drugi był Japończyk Kazushige Kuboki, a trzeci Belg Tuur Dens. Filip Prokopyszyn nie ukończył wyścigu.

W sprincie drużynowym reprezentacja Niemiec: Lea Sophie Friedrich, Pauline Sophie Grabosch i Emma Hinze w finale ustanowiła rekord świata (58.890), pokonując Brytyjki: Lauren Bell, Sophie Capewell i Emmę Finucane. Brązowy medal przypadł Chinkom: Shanju Bao, Yufang Guo i Liying Yuan.

Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak zajęły 7. pozycję.

W drugim dniu, w wyścigu na 500 metrów, tęczową koszulkę zdobyła Niemka Emma Hinze (32.820). Druga pozycja przypadła Australijce Kristiny Clonan (+0.136), a trzecia Niemce Lei Sophie Friedrich (+0.314).

Scratch należał do Amerykanki Jennifer Valente. Srebro wywalczyła Holenderka Maike van der Duin, a brązowy medal Nowozelandka Michaela Drummond. Daria Pikulik finiszowała po 7. miejsce.

Sprint drużynowy wygrała reprezentacja Holandii. W finale Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen i Roy van den Berg uzyskali czas 41.647, pokonując o 35 tysięcznych sekundy Australię, jadącą w składzie Matthew Glaetzer, Leigh Hoffman i Matthew Richardson.

Brąz przypadł Francuzom (42.583), Florianowi Grengbo, Rayanowi Helalowi i Sebastienowi Vigierowi.

Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk w eliminacjach uzyskali trzeci wynik (42.916), ale zawalili drugi wyścig (43.853), przegrywając z Brytyjczykami (42.821), ostatecznie kończąc mistrzostwa na 8. miejscu.