Mateusz Gajdulewicz 6. w Internationale Juniorenrundfahrt

Koszulka reprezentacji Polski

Mateusz Gajdulewicz zajął 6. miejsce w austriackim wyścigu etapowym Internationale Juniorenrundfahrt.

Mistrz Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas w niedzielę na wysokim miejscu zakończył trzydniową etapówkę w Austrii. Polak finiszował jako drugi na drugim odcinku rywalizacji i awansował dzięki temu na siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej. Ostatniego dnia przyjechał w pierwszej grupie i awansował na 6. lokatę.

Barwy narodowe obok Gajdulewicza reprezentowali Michał Pomorski, Mikołaj Szulik, Igor Sęk, Szymon Korniak oraz Kacper Hoppa.

Wyścig juniorów wygrał Belg Alec Segaert (Gaverzicht – Be Okay), a na podium stanęli też Austriak Alexander Hajek (Team Auto Eder) i Niemiec Mortiz Kärsten. Obaj do zwycięzcy stracili odpowiednio 36 i 39 sekund.

Gajdulewicz, który na co dzień reprezentuje Warszawski Klub Kolarski, szóste miejsce utrzymał ze stratą 48 sekund do Segaerta.