Górskie Mistrzostwa Polski 2022. Brzeźna i Gajdulewicz najlepsi w Walimiu

Monika Brzeźna

Mateusz Gajdulewicz (HRE Mazowsze Serce Polski) i Monika Brzeźna (Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław) wygrali w Walimiu Górskie Mistrzostwa Polski.

Gajdulewicz w 126-kilometrowym wyścigu elity mężczyzn i orlików na mecie zameldował się 33 sekundy przed swoim zespołowym kolegą Tomaszem Budzińskim i 36 sekund przed Michałem Podlaskim (UKS Trójka Piaseczno). Kolarz HE Mazowsze Serce Polski zdobył tym samym złote medale w obu kategoriach.

Zmagania ukończyło 57 zawodników.

Brzeźna bez trudu obroniła tytuł Górskiej Mistrzyni Polski, 66-kilometrowy wyścig kończąc z przewagą 5:31 nad Alicją Ulatowską (LK UKS Pszczyna) i 9:54 nad Antoniną Białek (Warszawski Klub Kolarski).

W wyścigu startowało 13 zawodniczek, 12 ukończyło zmagania, tylko cztery jadące za Brzeźną zawodniczki nie zostały zdublowane.

Złoto w gronie juniorek zdobyła Malwina Mul, a w gronie juniorów Szymon Maciejewski.

Wyniki Górskich Mistrzostw Polski 2022, Walim (26-28 sierpnia):