Mistrzostwa Polski 2021. Mateusz Gajdulewicz złotym juniorem w jeździe na czas

Mateusz Gajdulewicz wywalczył w pomorskim Chmielnie tytuł mistrza Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

Zawodnik Warszawskiego Klubu Kolarskiego o włos pokonał na 23-kilometrowej trasie Kacpra Gieryka (KTK Kalisz), który ostatecznie zadowolić musiał się srebrem. Brązowy medal mistrzostw kraju w czasówce wywalczył Dominik Ratajczak (UKS Copernicus – SMS Toruń CCC), który stracił do zwycięzcy 19 sekund.

W rywalizacji brało udział 60 juniorów. Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas rozegrane zostały na trasie poprowadzonej na południe od Kartuz, wzdłuż trzech zbiorników wodnych: Jeziora Kłodno, Jeziora Raduńskiego Dolnego oraz Jeziora Małe Brodno. Kolarze pokonywali 403 metry przewyższenia na trasie z dwoma nawrotami i kilkoma łagodnymi hopkami w pierwszej jej partii. Najtrudniejszy odcinek stanowił 500-metrowy podjazd o średnim nachyleniu 7%, który wyrastał po 10 kilometrach.

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2021 – jazda indywidualna na czas juniorów (NC), Chmielno (23,35 km):