Rafał Majka wystartuje w Tour of Slovenia

Rafał Majka znalazł się w składzie UAE Team Emirates na Tour of Slovenia (9-13 czerwca).

Pięciodniowa etapówka oznaczona kategorią 2.Pro w tym roku znajdzie się w centrum zainteresowania kolarskiego światka przed Tour de France. Na jej trasie do rywalizacji przed “Wielką Pętlą” powróci bowiem dwaj najlepszy zawodnik ubiegłorocznego wyścigu: Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).

Majka pomagał będzie Pogacarowi i na sukces lidera swojej ekipy popracuje wraz z Norwegiem Vegardem Stake Laengenem, Portugalczykiem Ruim Oliveirą, Słoweńcem Janem Polancem oraz Włochami Diego Ulissim i Matteo Trentinem.

31-letni Polak w tym roku Pogacarowi pomagał na trasach UAE Tour, Tirreno-Adriatico i Itzulia Basque Country. W ostatnich tygodniach, po śmierci taty, nie startował, co słoweński wyścig uczyni pierwszym przetarciem po dwóch miesiącach przerwy.

Majka ze Słowenii ma dobre wspomnienia: w 2017 roku wygrał etap i klasyfikację generalną wyścigu, rok później ukończył go na 6. miejscu.

Dla 22-letniego Pogacara występ w narodowym wyścigu będzie obok krajowych mistrzostw ostatnim startem przed Tour de France. Młody Słoweniec w tym roku wygrał już etap i klasyfikację generalną UAE Tour oraz etap i klasyfikację generalną Tirreno-Adriatico. Do tego triumfował w Liege-Bastogne-Liege oraz na etapie Itzulia Basque Country. W tym ostatnim zmagania ukończył na trzecim miejscu.