Elizabeth Deignan najlepsza w Tour de Suisse Women

Brytyjka Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo) wygrała inauguracyjną edycję wyścigu Tour de Suisse Women (5-6 czerwca).

32-letnia zawodniczka o sekundę pokonała mistrzynię Szwajcarii Elisę Chabbey (Canyon-SRAM) oraz o 34 sekundy jej rodaczkę Marlen Reusser (Ale BTC Ljubljana).

46. miejsce zapisała Małgorzata Jasińska (Womens Cycling Sport).

Wyścig rozgrywany był przed startem męskiego wyścigu (6-13 czerwca) i oznaczony został kategorią 2.1.

Zmagania rozpoczęły się w sobotę od pagórkowatego odcinka wokół Frauenfeld, a na 114-kilometrowej trasie triumfowała Chabbey, na finiszu pokonując Deignan. Drugiego dnia losy etapu na swoją korzyść rozstrzygnęła Marta Bastianelli (Ale BTC Ljubljana), najszybsza z 9-osobowej czołówki. Na podium stanęły też Czeszka Tereza Neumanova (Women Cycling Sport) i Brytyjka Hannah Barnes (Canyon-SRAM).

Deignan na lotnych finiszach zebrała 5 sekund bonifikaty, co, wobec 4-sekundowego prowadzenia Chabbey po pierwszym etapie, pozwoliło jej triumfować w klasyfikacji ogólnej. Brytyjka wygrała też klasyfikację punktową i górską.

Musiałam to wykończyć. Największą presję wywierała perfekcyjna jazdą zespołu. Byłam zawiedziona tym, jak rozegrałam taktycznie pierwszy etap. Nałożyłam na siebie i na zespół dużo presji, więc to zwycięstwo to sukces całej drużyny