Caja Rural-Seguros RGA się upiekło

Hiszpański zespół Caja Rural-Seguros RGA nie zostanie zawieszony za dopingowe grzechy swoich byłych kolarzy.

Drugoligowa ekipa w komunikacie wystosowanym we czwartek poinformowała, że Komisja Dyscyplinarna Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) nie zdecydowała się na nałożenie na nią kary za złamanie przepisów antydopingowych przez jej dwóch byłych zawodników.

Portugalczyk Domingos Goncalves i Hiszpan Jaime Roson zostali ukarani za nieregularności w paszportach biologicznych. Pierwszy przepisy łamać miał w 2016 roku, drugi w latach 2017 i 2018. Goncalvesa UCI zawiesiła tymczasowo w grudniu 2019, Rosona w 2018 roku, a Hiszpan otrzymał już czteroletnią dyskwalifikację.

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Przepisy antydopingowe UCI pozwalają Komisji Dyscyplinarnej na nałożenie sankcji za dwa przypadki dopingowe w jednej ekipie w okresie krótszym niż 12 miesięcy. Przewidziany wymiar zawieszenia całego zespołu to okres od 15 do 45 dni.

Według oświadczenia, Caja Rural-Seguros RGA w sprawie złożyła wyjaśnienia, które przekonały Komisję Dyscyplinarną. Hiszpańska grupa w komunikacie podkreśliła, że jest bezwzględnie przeciwna stosowaniu dopingu i że spełnia wszystkie wymogi nakładane przez obowiązujące przepisy.

UCI nie zabrała w sprawie głosu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: