Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) w specjalnym komunikacie poinformowała, że nieregularne wartości w latach 2016, 2017 i 2018 stały się podstawą zawieszenia 30-latka za stosowanie zabronionych substancji.

Goncalves w rzeczonym okresie reprezentował ekipy Caja Rural-Seguros RGA (2016) oraz Radio Popular Boavista (2017 i 2018). W 2017 został mistrzem Portugalii, rok później tytuł obronił i dołożył złoto w jeździe na czas, a do tego wygrał etap Volta a Portugal i wyścig zakończył jako 9.

To drugi dopingowy przypadek w ekipie Caja Rural-Seguros RGA w okresie 12 miesięcy. W 2018 roku UCI zawiesiła, także za nieregularności w paszporcie biologicznym, Jaimiego Rosona. Hiszpan otrzymał czteroletnie zawieszenie za stosowanie zabronionych środków w latach 2017-18.

Dwa lub więcej dopingowe przypadki w jednej ekipie w 12 miesięcy (2016-17) nie przejdzie w Aigle bez echa. Hiszpańska grupa czeka teraz na decyzję Komisji Dyscyplinarnej UCI, która nałoży na nią zawieszenie. Jego wymiar wahać się może od 15 do 45 dni, licząc najprawdopodobniej od pierwszego dnia pierwszego międzynarodowego wyścigu, w którym ekipa miała wystartować.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: