Trasa Paryż-Roubaix 2020

Amaury Sport Organisation (ASO) przedstawiła zarys trasy 118. edycji wyścigu Paryż-Roubaix (12 kwietnia).

"Niedziela w piekle" w tym roku powita śmiałków 30 brukowanymi sektorami, które na drogach północnej Francji złożą się na 55 kilometrów ścigania "kocich łbach".

Zmiany w stosunku do edycji ubiegłorocznej nie są duże. Wyścig ponownie ruszy z podparyskiego miasteczka Compiègne i skieruje się do Roubaix, a trasa liczyła będzie 259 kilometrów.

Kolarze na bruk po raz pierwszy wjadą po około 100 kilometrach. Sektor oznaczony numer 30 znajdzie się w Troisvilles i liczył będzie tym razem 2200 metrów, a nie 900, jak przed rokiem.

Korekty wprowadzono też na odcinku numer 25, w Veratin. Tym razem pokonywany z innej strony, sklasyfikowany on został jako jeden z trudniejszych, gdyż droga poprowadzi nieco do góry.

Do programu wraca też odcinek Capelle-Ruesnes, także prowadzący pod górę. Tym razem oznaczono go numerem 24, a po jego pokonaniu nastąpić mają przegrupowania na 30-kilometrowym przejeździe ku sektorowi w Lasku Arenberg.

W finale bez większych zmian, rywalizację powinny rozstrzygnąć sektory Mons-en-Pévèle oraz położony 19 kilometrów przed metą Carrefour de l’Arbre.

Mapka Paryż-Roubaix 2020

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: