Tour de la Provence 2020. Hirt i Masnada rozpoczynają sezon

Jan Hirt i Fausto Masnada otrzymają szansę sprawdzenia się w roli liderów na trasie Tour de la Provence (13-16 lutego).

Czech i Włoch w barwach polskiej ekipy CCC wystartują we francuskiej etapówce i w toku sprawdzania efektów zimowych treningów powalczyć mają o miejsca w klasyfikacji generalnej.

Nie jestem do końca pewny formy po zimie, ale pracowałem ciężko i ten wyścig będzie dobrym sprawdzianem tych przygotowań. Złapię sporo wyścigowych kilometrów na podjazdach: tych nie zabraknie, więc zobaczę, co uda mi się zrobić dla ekipy i na swój rachunek

– zapowiedział Hirt.

W składzie polskiej ekipy znaleźli się również mistrz Polski Michał Paluta, Amerykanin Will Barta, Niemiec Jonas Koch, Włoch Jakub Mareczko oraz Węgier Attila Valter.

Francuski wyścig składa się z czterech odcinków. Pierwszego dnia do akcji wkroczyć powinni sprinterzy, co okazją ma być dla Jakuba Mareczki, który także rozpoczyna sezon. Drugiego dnia na trasie wyrośnie pięć górskich premii, a wieńcząca zmagania wspinaczka na Les Cretes liczy 3400 metrów przy średnim nachyleniu 8%. Górale powinni się pilnować, aczkolwiek układ klasyfikacji generalnej ustalony zostanie trzeciego dnia, na królewskim odcinku. 140-kilometrowy etap zmarszczą trzy niewielkie wspinaczki, a kulminacją będzie podjazd na "Giganta Prowansji": Mont Ventoux. Kolarze z miejscowości Bedoin wespną się do Chalet Reynard, a więc nie na sam szczyt, ale podjazd liczy 14,6 kilometra przy średnim nachyleniu 7,6%. Kolejność na mecie nie powinna zmienić się w niedzielę, gdy na pagórkach wokół Aix-en-Provence poszaleją harcownicy.

Masnada, który w ubiegłym sezonie na miejsce w składzie ekipy WorldTour zapracował wygranymi etapami Tour of the Alps i Giro d'Italia, dobrze powinien odnaleźć się w takim terenie.

Pracowałem ciężko całą zimę aby sezon 2020 rozpocząć w jak najlepszej formie. Czuję się gotowy. Cieszę się, że wraca na trasę Tour de la Provence, wyścig ten znam dobrze, zaczynałem nim ubiegły sezon. Trudno mówić o celach, znam wprawdzie swoje możliwości, ale nie wiem, czego spodziewać się po konkurencji

– powiedział w komunikacie prasowym zespołu.

Na starcie wyścigu o kategorii 2.Pro zjawi się aż 14 zespołów WorldTeam, co zapowiada niezłe ściganie. Na liście startowej wstępnie anonsowani są Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Robert Gesink (Jumbo-Visma), Warren Barguil i Nairo Quintana (Arkea-Samsic), Gorka Izagirre (Astana) czy Wilco Kelderman (Team Sunweb).

Relacje "na żywo" z wyścigu będą dostępne na kanale YouTube GCN Racing.

Tour de la Provence 2020. Mont Ventoux na rozgrzewkę w lutym

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Tomek86

    11 lutego 2020, 19:09 o 19:09

    Mareczko rozpoczął sezon w Besseges gdzie trenował utrzymywanie się w limicie czasu, a w Prowansji to nie wiem co będzie robił... chyba trening przetrwania górskich etapów na Giro...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: