Corendon-Circus zmienia się w Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel 2020

Zespół Corendon-Circus w dniu 1 stycznia 2020 roku zmienił nazwę na Alpecin-Fenix.

Pod nową nazwą występowało będzie 27 kolarzy, w tym mistrz świata przełajowców, Mathieu van der Poel. Grupa prowadzona przez Philipa i Christopha Roodhooftów, jak wcześniej poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI), otrzyma status ProTeam, czyli zespołu drugoligowego.

Van der Poel nowe barwy zaprezentuje dziś podczas GP Sven Nys.

Belgijska ekipa zakończyła współpracę z firmą Circus, natomiast zmiana zaangażowania spółki Corendon otworzyła drzwi dla sponsorów, którzy skapitalizować będą chcieli na sukcesach Van der Poela. Tu do gry weszli producent szamponu Alpecin (ostatnio w ekipie Katusha-Alpecin) oraz włoska firma Fenix, zajmująca się architekturą wnętrz.

Holender w ostatnich miesiącach dominuje sezon przełajowy, w 2019 roku występował na szosie i w wyścigach MTB. Wygrał Amstel Gold Race, Dwars door Vlaanderen, Tour of Britain i Strzałę Brabancką, a walczył też na trasie mistrzostw świata. Klasyki są jego celem w sezonie 2020, podobnie jak wyścig MTB cross-country podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Kolarze Alpecin-Fenix poruszali się będą na rowerach niemieckiej marki Canyon. Zespół zmienił swoje nastawienie, jako zespół drugoligowy koncentrował się będzie bardziej na wyścigach szosowych, nie przełajowych.

By ten cel realizować, kierownictwo zespołu zatrudniło bardziej doświadczonych szosowców, takich jak Sacha Modolo, Floris De Tier, Kristian Sbaragli, Petr Vakoc czy Louis Vervaeke.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: