Łukasz Owsian, Nacer Bouhanni i Thomas Boudat w Arkea-Samsic

logo grupy Arkéa-Samsic

O sześciu kolarzy wzbogaci się w nowym sezonie ekipa Arkea-Samsic. Jej barwy reprezentować będzie jeden Polak – Łukasz Owsian – a także m.in. Nacer Bouhanni, Dan McClay i Thomas Boudat.

29-latek przejdzie do francuskiego zespołu z CCC Team i będzie pełnił rolę pomocnika, podpisując dwuletni kontrakt. Będzie to pierwszy raz od 2012 roku, kiedy nie zobaczymy go w pomarańczowych barwach.

To ogromna zmiana dla mnie. Wierzę, że z Arkea-Samsic mogę przekroczyć pewien kamień milowy. Jestem zmotywowany i chcę pokazać, kim jestem. Lubię pagórkowate wyścigi i przede wszystkim lubię jeździć szybko i długo, czy to na czele peletonu, czy w ucieczkach, czy podczas drużynówek. Zrobię wszystko, aby pomóc ekipie osiągnąć jak najlepsze wyniki. Nie znam francuskiego ale to okazja, aby nauczyć się nowego języka. Kolarstwo daje liczne możliwości

– stwierdził.

Pozostałe transfery mają na celu wzmocnienie siły sprinterskiej ekipy Emmanuela Huberta. Liderem będzie Nacer Bouhanni, zastępujący Andre Greipela, który wczoraj ogłosił swoje odejście. 29-latek z Epinal do tej pory ścigał się w barwach Cofidisu, przechodząc do tej ekipy w 2015 roku. Z nową podpisał dwuletni kontrakt.

Cieszę się, że będę startował w barwach Arkea-Samsic przez następne lata. Dla mnie to nowy początek. Podejdę do sezonu jak gdybym nigdy nic nie wygrał. Nie chciałem przyjść z konkretnymi pracownikami czy zawodnikami, chcę się skoncentrować na sobie, a we wszystkich innych sprawach pokładam nadzieję w ekipie

– podkreślił trzykrotny triumfator etapowy na Vuelta a Espana i dwukrotny na Giro d'Italia.

Marzę o wyścigach takich jak Mediolan-San Remo, czy o etapie na Tour de France. Teraz jednak chcę po prostu wygrać. 2019 jest moim pierwszym sezonem jako profesjonalista zakończonym bez zwycięstwa. Chcę powrócić na ścieżkę wiktorii i rozkwitnąć razem z ekipą

– zapowiedział.

Aby wzmocnić pociąg sprinterski, do ekipy dołączą również dwaj Belgowie - 24-letni Christophe Noppe i 25-letni Benjamin Declercq, przechodzący z grupy Sport Vlaanderen - Baloise. Noppe podpisał dwuletnią umowę, zaś Declercq związał się z francuskim zespołem na 12 miesięcy.

Kluczowym nabytkiem jest także Daniel McLay, powracający do ekipy po dwóch latach spędzonych w EF Education First. Reprezentował ją już w latach 2015-2017, gdy występowała pod nazwą Bretagne-Seche Environnement, a następnie – Fortuneo-Oscaro. Zwycięzca wyścigów GP Denain i GP de la Somme z 2016 roku, a także Trofeo Playa de Palma z 2017 roku będzie głównym rozprowadzającym.

Swoje szanse do walki na płaskich końcówkach dostanie ponadto 25-letni Thomas Boudat, który po kilku sezonach w ekipie Direct Energie na co najmniej dwa lata będzie ścigał się w barwach Arkea-Samsic. Mistrz świata w omnium z 2014 roku i triumfator tegorocznego Circuit de Wallonie dostanie "wolnośc, aby dać o sobie znać".

Wiemy, że 70% wyścigów kończy się sprintem i musieliśmy się wzmocnić w tym kierunku. Każdy detal ma znaczenie dla sprintera i liczę, że zadba o to Sebastien Hinault [dyrektor sportowy - przyp. red]. Nacer Bouhanni będzie sprinterem numer jeden, ma wiele możliwości. Przeszedł przez dwa trudne lata i musi odzyskać pewność siebie i współgrać się z rozprowadzającymi. Myślę, że będziemy grupą gotową z ogromnym sprinterskim potencjałem. Kolarze są gotowi, aby mocno pracować tej zimy, wdrążyć to, co trzeba i przygotować się do walki gdy nadejdą wyścigi

– tłumaczył Emmanuel Hubert, dyrektor ekipy.

Arkea-Samsic celuje w awans na poziom UCI WorldTour w kolejnym sezonie i przez to angażuje kolarzy z celem wzmocnienia składu. Oprócz szóstki zakontraktowanej dziś do grupy znad Sekwany przybędą m.in. Nairo i Dayer Quintana, Diego Rosa i Winner Anacona, którzy mają stanowić siłę w górskim terenie.

Nairo Quintana oficjalnie w Team Arkea-Samsic

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Mr E

    2 października 2019, 22:22 o 22:22

    Powodzenia, Łukasz-

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: