Andre Greipel odchodzi z ekipy Arkea-Samsic

Andre Greipel

Po roku współpracy Andre Greipel opuści ekipę Arkea-Samsic. O swojej dalszej przyszłości Niemiec poinformuje w listopadzie.

W tym roku 37-latek chciał ponownie nabrać pewności siebie i powalczyć o sukcesy w innym otoczeniu. Jego celem były wysokie miejsca na etapach Tour de France, a także w klasykach.

Ostatecznie sezon pobiegł zupełnie inaczej. Jedynym sukcesem Niemca w tym roku było zwycięstwo na szóstym etapie rozgrywanego w Gabonie wyścigu La Tropicale Amissa Bongo. Na "Wielkiej Pętli" był cieniem samego siebie, tylko raz finiszując w czołowej dziesiątce – był szósty na ostatnim odcinku, prowadzącym na paryskie Pola Elizejskie.

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Arkeą. Chciałbym poprawić statystki sezonu, ale nie byłem przygotowany aby walczyć o swoje cele. W pierwszej części roku miałem problemy zdrowotne i doszedłem do siebie w 100% dopiero na dwa tygodnie przed Tour de France

– napisał Niemiec w komunikacie prasowym na swojej stronie internetowej.

36-latek zakończy sezon w barwach francuskiej ekipy w czwartek, podczas Sparkassen Münsterland Giro. Następnie 11-krotny zwycięzca etapowy Tour de France i dwukrotny triumfator Tour Down Under zamierza pojechać na urlop i spędzić czas z rodziną, odsuwając się od mediów społecznościowych.

Jestem oczywiście rozczarowany wynikami Andre w tym sezonie. Zakończenie kontraktu było opcją i nie sprzeciwiamy się temu. Ta decyzja nie odbiera nic od jego klasy, którą docenialiśmy zarówno ze strony ekipy, jak i przyniesionego doświadczenia. Co do mnie, spotkałem wielkiego mistrza i dobrego człowieka. Życzę mu powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach

– podkreślił dyrektor ekipy Arkea-Samsic, Emmanuel Hubert.

Oprócz wcześniej wspomnianych sukcesów Greipel to 18-krotny zwycięzca etapowy w kraju kangurów, siedmiokrotnie jego łupem padały odcinki Giro d'Italia, a czterokrotnie jako pierwszy przeciął kreskę Vuelta a Espana.

O swoich dalszych planach "Goryl" poinformuje pomiędzy 4 a 11 listopada.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: