Nairo Quintana oficjalnie w Team Arkea-Samsic

Nairo Quintana

Francuska grupa Arkea-Samsic potwierdziła pozyskanie Kolumbijczyka Nairo Quintany.

29-letni zawodnik, który zawodową karierę w Europie zbudował w hiszpańskiej grupie Movistar, po 8 latach zmieni barwy. Transfer do pro-kontynentalnej póki co ekipy Arkea-Samsic to krok w nieznane, gdyż w składzie zespołu brakuje zawodników mogących Quintanie zapewnić wsparcie na ścieżce walki o zwycięstwo w Tour de France.

Francuska grupa braki te uzupełniła, gdyż równocześnie z potwierdzeniem transferu Quintany poinformowała o zatrudnieniu Diego Rosy (Team Ineos), Winnera Anacony (Movistar Team) oraz Dayera Quintany (Neri Sottoli - Selle Italia KTM).

Quintana w barwach Movistaru wygrał Giro d'Italia (2014), Vuelta a Espana (2016), trzy razy stawał też na podium "Wielkiej Pętli", dwa razy na jego drugim stopniu (2013 i 2015) i raz na trzecim (2016). Na jego koncie znajdują się także triumfy w Tirreno-Adriatico (2015 i 2017), Tour de Romandie (2016) i Volta a Catalunya (2016).

Kolumbijczyk obecnie ściga się na trasie Vuelta a Espana i walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: