Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), po całodniowej ucieczce, triumfował w Saint-Étienne na mecie ósmego etapu Tour de France.
Belg finiszował samotnie, wyprzedzając dwójkę, która odskoczyła na ostatnim podjeździe Thibauta Pinota (Groupama-FDJ) i Juliana Alaphilippe’a. Kolarz Deceuninck-Quick Step odzyskał żółtą koszulkę lidera.
Peleton wjechał w Masyw Centralny, zaliczając 200 kilometrów i 7 premii górskich, na trasie o sumarycznym przewyższeniu ponad 3800 metrów.
Na starcie spodziewano się twardej walki o zabranie się w liczny odjazd, lecz nic takiego nie nastąpiło. Thomas De Gendt, Niki Terpstra (Total Direct Energie) i Ben King (Dimension Data) natychmiast oderwali się od peletonu i tylko na 22 kilometrze dojechał do nich Alessandro De Marchi (CCC Team).
Czwórka minęła lotną premię w Cercié-en-Beaujolais (33 km) z przewagą 5 minut. Z tyłu początkowo pracowali kolarze Bora-hansgrohe, później Team Sunweb i Deceuninck-Quick Step.
Na pierwszej lotnej premii Col de la Croix Montmain (51 km; 6,1 km; 7%, kat. 2) stoper wskazywał 4:40, na kolejnej Col de la Croix de Thel (71 km; 4,1 km; 8,1%, kat. 2) – 4 minuty, a na trzeciej Col de la Croix de Paquet (84,5 km; 2,1 km; 9,7%, kat. 2) – 3:30.
Wyścig na dobre rozpoczął się dopiero na Côte de la Croix de Part (67 km przed metą; 4,9 km; 7,9%, kat. 2). De Gendt i De Marchi odjechali tam Terpstrze i Kingowi, w peletonie za pościg zabrała się Astana. Zmierzona różnica w tym miejscu wynosiła 3:53.
Jadąca na całego prowadząca dwójka wjechała na Côte d’Aveize (51,5 km przed metą; 5,2 km; 6,4%, kat. 2) z przewagą 3:30. Przed kolarzami pozostała jedna, bonusowa premia górska, ale teren cały czas prowadził góra-dół.
W pogoń włączyli się kolarze Education First. 25 kilometrów przed metą uciekinierom pozostało 1:50. Tuż przed Côte de la Jaillère (187,5 km – 12,5 km przed metą; 1,9 km; 7,6%, kat. 3) na zakręcie doszło do kraksy, w którą zamieszany był Geraint Thomas (Team Ineos). Brytyjczyk, z pomocą drużyny, zdołał dość sprawnie wrócić na podjeździe do peletonu.
Z ucieczki odpadł ujechany De Marchi. De Gendt na górskiej premii zameldował się z przewagą niespełna 30 sekund nad atakującą dwójką Julian Alaphilippe, Thibau Pinot.
W Belga wstąpiły nowe siły i doprowadził, którą to już w karierze, akcję do szczęśliwego końca. Kontrakcja również utrzymała się do kreski, dzięki czemu Pinot sięgnął po cenne sekundy bonifikaty.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 5:00:17 |
2. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:06 |
3. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | 00:26 |
5. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
7. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
8. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
9. | Egan Bernal | Team Ineos | |
10. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
11. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
12. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
13. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
14. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
15. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
16. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
17. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
18. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
19. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
20. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
21. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
22. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
23. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
24. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
25. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
26. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
27. | Mikel Landa | Movistar Team | |
28. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
29. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
30. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
31. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
32. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
33. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
34. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
35. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
36. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 00:32 |
37. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 00:56 |
38. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 01:46 |
39. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 02:38 |
40. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 03:27 |
41. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 03:42 |
42. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 04:11 |
43. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 04:25 |
44. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
45. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
46. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 04:42 |
47. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 05:01 |
48. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 05:37 |
49. | Simon Geschke | CCC Team | |
50. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 05:45 |
51. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
52. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
53. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
54. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
55. | Tanel Kangert | EF Education First | |
56. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
57. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 08:02 |
58. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 08:12 |
59. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
60. | Andrey Amador | Movistar Team | |
61. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
62. | Marc Soler | Movistar Team | |
63. | Wout Poels | Team Ineos | |
64. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
65. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 09:46 |
66. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 13:46 |
67. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
68. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
69. | Michael Woods | EF Education First | 14:22 |
70. | Simon Clarke | EF Education First | |
71. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
72. | Ben King | Dimension Data | 16:57 |
73. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
74. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
75. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 17:13 |
76. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
77. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
78. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
79. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
80. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
81. | Michael Schar | CCC Team | |
82. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
83. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
84. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 19:43 |
85. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
86. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
87. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
88. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
89. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
90. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
91. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
92. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
93. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
94. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
95. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
96. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
97. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
98. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
99. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
100. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
101. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
102. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
103. | Michael Valgren | Dimension Data | |
104. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
105. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
106. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
107. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
108. | Carlos Verona | Movistar Team | |
109. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
110. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
111. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
112. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
113. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 23:47 |
114. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
115. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
116. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
117. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
118. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
119. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
120. | Serge Pauwels | CCC Team | |
121. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
122. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
123. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
124. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
125. | Luke Rowe | Team Ineos | |
126. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
127. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
128. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
129. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
130. | Gianni Moscon | Team Ineos | 23:55 |
131. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 26:32 |
132. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
133. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
134. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
135. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
136. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | |
137. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
138. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
139. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
140. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
141. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
142. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
143. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
144. | Tom Scully | EF Education First | |
145. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
146. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
147. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
148. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
149. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
150. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
151. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
152. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
153. | Chad Haga | Team Sunweb | |
154. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
155. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
156. | Cees Bol | Team Sunweb | |
157. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
158. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
159. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
160. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
161. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
162. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
163. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
164. | Steve Cummings | Dimension Data | |
165. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
166. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
167. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
168. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
169. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
170. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
171. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 29:44 |
172. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
DNF | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
DNS | Tejay van Garderen | EF Education First |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 34:17:59 |
2. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 00:23 |
3. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:53 |
4. | George Bennett | Jumbo-Visma | 01:10 |
5. | Geraint Thomas | Team Ineos | 01:12 |
6. | Egan Bernal | Team Ineos | 01:16 |
7. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:27 |
8. | Rigoberto Uran | EF Education First | 01:38 |
9. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:42 |
10. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:45 |
11. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 01:46 |
12. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 01:47 |
13. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:02 |
14. | Nairo Quintana | Movistar Team | 02:04 |
15. | Mikel Landa | Movistar Team | 02:06 |
16. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 02:09 |
17. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 02:15 |
18. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 02:19 |
19. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 02:45 |
20. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 02:46 |
21. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 02:54 |
22. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 03:18 |
23. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 03:20 |
24. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 03:26 |
25. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 03:28 |
26. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 03:48 |
27. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:50 |
28. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 06:18 |
29. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 10:12 |
30. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 11:07 |
31. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 13:27 |
32. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 13:38 |
33. | Greg van Avermaet | CCC Team | 14:25 |
34. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 15:23 |
35. | Michael Woods | EF Education First | 15:32 |
36. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 18:11 |
37. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 19:08 |
38. | Michael Matthews | Team Sunweb | 19:25 |
39. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 20:00 |
40. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 20:07 |
41. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 20:32 |
42. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 23:06 |
43. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 23:14 |
44. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 23:30 |
45. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 23:46 |
46. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 24:00 |
47. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 24:03 |
48. | Marc Soler | Movistar Team | 24:25 |
49. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 25:10 |
50. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 26:21 |
51. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 26:40 |
52. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 27:01 |
53. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 28:32 |
54. | Tanel Kangert | EF Education First | 29:07 |
55. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 29:59 |
56. | Simon Geschke | CCC Team | 30:11 |
57. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 30:50 |
58. | Andrey Amador | Movistar Team | 31:32 |
59. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 31:36 |
60. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 31:43 |
61. | Wout Poels | Team Ineos | 32:41 |
62. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 32:44 |
63. | Alberto Bettiol | EF Education First | 32:52 |
64. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 33:46 |
65. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 34:11 |
66. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 34:20 |
67. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 34:59 |
68. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 36:20 |
69. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 36:28 |
70. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 36:44 |
71. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 37:33 |
72. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 37:52 |
73. | Michael Valgren | Dimension Data | 38:30 |
74. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 39:24 |
75. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 41:09 |
76. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 43:25 |
77. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 44:10 |
78. | Joey Rosskopf | CCC Team | 45:13 |
79. | Simon Clarke | EF Education First | 46:22 |
80. | Gianni Moscon | Team Ineos | 47:43 |
81. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 49:19 |
82. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 49:32 |
83. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 50:09 |
84. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 50:13 |
85. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 52:17 |
86. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 52:23 |
87. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 52:24 |
88. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 52:46 |
89. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 54:35 |
90. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 54:59 |
91. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 55:06 |
92. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 55:14 |
93. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 55:15 |
94. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 55:35 |
95. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 56:12 |
96. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 56:22 |
97. | Ben King | Dimension Data | 56:35 |
98. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 56:43 |
99. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 56:51 |
100. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 56:55 |
101. | Serge Pauwels | CCC Team | 57:48 |
102. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 59:05 |
103. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 59:26 |
104. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 1:01:09 |
105. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 1:01:46 |
106. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 1:01:48 |
107. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:02:36 |
108. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 1:03:30 |
109. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 1:03:56 |
110. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 1:04:24 |
111. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 1:04:26 |
112. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 1:05:45 |
113. | Michael Schar | CCC Team | 1:05:57 |
114. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 1:07:46 |
115. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 1:08:01 |
116. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 1:08:30 |
117. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 1:09:46 |
118. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:09:51 |
119. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 1:09:59 |
120. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 1:10:04 |
121. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 1:10:54 |
122. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 1:11:46 |
123. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 1:11:59 |
124. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 1:12:07 |
125. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 1:12:15 |
126. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 1:12:18 |
127. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:13:05 |
128. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 1:13:10 |
129. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 1:13:34 |
130. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 1:14:59 |
131. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 1:15:32 |
132. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 1:16:06 |
133. | Luke Rowe | Team Ineos | 1:16:15 |
134. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 1:16:49 |
135. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 1:17:18 |
136. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:17:30 |
137. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 1:17:34 |
138. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | 1:18:12 |
139. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 1:18:13 |
140. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:18:18 |
141. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 1:18:38 |
142. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 1:18:46 |
143. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 1:18:56 |
144. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 1:18:58 |
145. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 1:19:10 |
146. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 1:19:25 |
147. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 1:19:56 |
148. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 1:20:06 |
149. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 1:20:18 |
150. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 1:20:45 |
151. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 1:21:04 |
152. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 1:21:13 |
153. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 1:21:14 |
154. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:21:21 |
155. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 1:21:51 |
156. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:21:56 |
157. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:21:58 |
158. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 1:22:35 |
159. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 1:23:21 |
160. | Cees Bol | Team Sunweb | 1:23:56 |
161. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 1:24:30 |
162. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 1:25:05 |
163. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 1:25:20 |
164. | Tom Scully | EF Education First | 1:25:47 |
165. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 1:26:05 |
166. | Steve Cummings | Dimension Data | 1:26:08 |
167. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:26:38 |
168. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 1:26:50 |
169. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 1:28:20 |
170. | Chad Haga | Team Sunweb | 1:28:31 |
171. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 1:28:38 |
172. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:38:42 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 204 |
2. | Michael Matthews | Team Sunweb | 144 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 129 |
4. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 128 |
5. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 90 |
6. | Greg van Avermaet | CCC Team | 81 |
7. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 76 |
8. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 69 |
9. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 69 |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 66 |
11. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 64 |
12. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 63 |
13. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 52 |
14. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 51 |
15. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 49 |
16. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 43 |
17. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 40 |
18. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 40 |
19. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 39 |
20. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 35 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 43 |
2. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 37 |
3. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 30 |
4. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 27 |
5. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 13 |
6. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 13 |
7. | Ben King | Dimension Data | 13 |
8. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 12 |
9. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 9 |
10. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 5 |
11. | Geraint Thomas | Team Ineos | 4 |
12. | Simon Clarke | EF Education First | 4 |
13. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 3 |
14. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 3 |
15. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2 |
16. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 2 |
17. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 2 |
18. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 2 |
19. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 1 |
20. | Michael Schar | CCC Team | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 34:18:22 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:53 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 01:23 |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 01:52 |
5. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 20:09 |
6. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 23:37 |
7. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 25:58 |
8. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 31:13 |
9. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 31:20 |
10. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 35:57 |
11. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 36:21 |
12. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 43:02 |
13. | Gianni Moscon | Team Ineos | 47:20 |
14. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 49:50 |
15. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 52:00 |
16. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 55:49 |
17. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:02:13 |
18. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 1:07:38 |
19. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 1:08:07 |
20. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 1:09:23 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Trek-Segafredo | 103:29:48 | |
2. | Movistar Team | 01:39 | |
3. | Groupama-FDJ | 01:44 | |
4. | UAE Team Emirates | 11:03 | |
5. | Team Ineos | 12:33 | |
6. | Bora-hansgrohe | 13:42 | |
7. | EF Education First | ||
8. | Jumbo-Visma | ||
9. | Astana Pro Team | 16:59 | |
10. | Mitchelton-Scott | 17:31 | |
11. | AG2R La Mondiale | 22:55 | |
12. | Team Sunweb | 39:45 | |
13. | Deceuninck-Quick Step | 43:43 | |
14. | CCC Team | 45:39 | |
15. | Wanty-Gobert Cycling Team | 47:17 | |
16. | Bahrain-Merida | 47:53 | |
17. | Dimension Data | 1:09:25 | |
18. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:16:03 | |
19. | Team Arkéa Samsic | ||
20. | Lotto Soudal | 1:32:01 | |
21. | Team Total Direct Energie | 1:43:55 | |
22. | Katusha-Alpecin | 1:58:00 |
Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.
Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.
Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.
Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…
Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.
Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.
Zobacz komentarze
Kruijswik stracił już całą przewagę wypracowaną na TTT.
Tak relacja powinna być zatytułowana 'De Gent - danie firmowe'. Któraż to już taka akcja w wykonaniu Belga!!!