Tour de France 2019: etap 8. Skuteczny Thomas De Gendt

Thomas De Gendt

Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), po całodniowej ucieczce, triumfował w Saint-Étienne na mecie ósmego etapu Tour de France.

Belg finiszował samotnie, wyprzedzając dwójkę, która odskoczyła na ostatnim podjeździe Thibauta Pinota (Groupama-FDJ) i Juliana Alaphilippe’a. Kolarz Deceuninck-Quick Step odzyskał żółtą koszulkę lidera.

Peleton wjechał w Masyw Centralny, zaliczając 200 kilometrów i 7 premii górskich, na trasie o sumarycznym przewyższeniu ponad 3800 metrów.

Na starcie spodziewano się twardej walki o zabranie się w liczny odjazd, lecz nic takiego nie nastąpiło. Thomas De Gendt, Niki Terpstra (Total Direct Energie) i Ben King (Dimension Data) natychmiast oderwali się od peletonu i tylko na 22 kilometrze dojechał do nich Alessandro De Marchi (CCC Team).

Czwórka minęła lotną premię w Cercié-en-Beaujolais (33 km) z przewagą 5 minut. Z tyłu początkowo pracowali kolarze Bora-hansgrohe, później Team Sunweb i Deceuninck-Quick Step.

Na pierwszej lotnej premii Col de la Croix Montmain (51 km; 6,1 km; 7%, kat. 2) stoper wskazywał 4:40, na kolejnej Col de la Croix de Thel (71 km; 4,1 km; 8,1%, kat. 2) - 4 minuty, a na trzeciej Col de la Croix de Paquet (84,5 km; 2,1 km; 9,7%, kat. 2) - 3:30.

Wyścig na dobre rozpoczął się dopiero na Côte de la Croix de Part (67 km przed metą; 4,9 km; 7,9%, kat. 2). De Gendt i De Marchi odjechali tam Terpstrze i Kingowi, w peletonie za pościg zabrała się Astana. Zmierzona różnica w tym miejscu wynosiła 3:53.

Jadąca na całego prowadząca dwójka wjechała na Côte d’Aveize (51,5 km przed metą; 5,2 km; 6,4%, kat. 2) z przewagą 3:30. Przed kolarzami pozostała jedna, bonusowa premia górska, ale teren cały czas prowadził góra-dół.

W pogoń włączyli się kolarze Education First. 25 kilometrów przed metą uciekinierom pozostało 1:50. Tuż przed Côte de la Jaillère (187,5 km – 12,5 km przed metą; 1,9 km; 7,6%, kat. 3) na zakręcie doszło do kraksy, w którą zamieszany był Geraint Thomas (Team Ineos). Brytyjczyk, z pomocą drużyny, zdołał dość sprawnie wrócić na podjeździe do peletonu.

Z ucieczki odpadł ujechany De Marchi. De Gendt na górskiej premii zameldował się z przewagą niespełna 30 sekund nad atakującą dwójką Julian Alaphilippe, Thibau Pinot.

W Belga wstąpiły nowe siły i doprowadził, którą to już w karierze, akcję do szczęśliwego końca. Kontrakcja również utrzymała się do kreski, dzięki czemu Pinot sięgnął po cenne sekundy bonifikaty.

Wyniki 8. etapu Tour de France 2019 (GT), Mâcon – Saint-Étienne (200 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Thomas de GendtLotto Soudal5:00:17
2.Thibaut PinotGroupama-FDJ00:06
3.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step
4.Michael MatthewsTeam Sunweb00:26
5.Peter SaganBora-hansgrohe
6.Matteo TrentinMitchelton-Scott
7.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
8.Greg van AvermaetCCC Team
9.Egan BernalTeam Ineos
10.Geraint ThomasTeam Ineos
11.Patrick KonradBora-hansgrohe
12.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
13.Nairo QuintanaMovistar Team
14.Rigoberto UranEF Education First
15.David GauduGroupama-FDJ
16.Adam YatesMitchelton-Scott
17.Warren BarguilTeam Arkéa Samsic
18.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
19.Bauke MollemaTrek-Segafredo
20.Fabio AruUAE Team Emirates
21.Jakob FuglsangAstana Pro Team
22.Enric MasDeceuninck-Quick Step
23.Steven KruijswijkJumbo-Visma
24.Giulio CicconeTrek-Segafredo
25.Roman KreuzigerDimension Data
26.Richie PorteTrek-Segafredo
27.Mikel LandaMovistar Team
28.Romain BardetAG2R La Mondiale
29.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
30.George BennettJumbo-Visma
31.Alejandro ValverdeMovistar Team
32.Dan MartinUAE Team Emirates
33.Jack HaigMitchelton-Scott
34.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
35.Sergio HenaoUAE Team Emirates
36.Lennard KamnaTeam Sunweb00:32
37.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb00:56
38.Nicolas RocheTeam Sunweb01:46
39.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits02:38
40.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie03:27
41.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe03:42
42.Alessandro de MarchiCCC Team04:11
43.Michał KwiatkowskiTeam Ineos04:25
44.Alberto BettiolEF Education First
45.Vincenzo NibaliBahrain-Merida
46.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale04:42
47.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin05:01
48.Mathias FrankAG2R La Mondiale05:37
49.Simon GeschkeCCC Team
50.Rudy MolardGroupama-FDJ05:45
51.Julien BernardTrek-Segafredo
52.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic
53.Wilco KeldermanTeam Sunweb
54.Laurens de PlusJumbo-Visma
55.Tanel KangertEF Education First
56.Gorka IzagirreAstana Pro Team
57.Pierre-Luc PerichonCofidis, Solutions Crédits08:02
58.Rui CostaUAE Team Emirates08:12
59.Jonathan CastroviejoTeam Ineos
60.Andrey AmadorMovistar Team
61.Pello BilbaoAstana Pro Team
62.Marc SolerMovistar Team
63.Wout PoelsTeam Ineos
64.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
65.Dylan van BaarleTeam Ineos09:46
66.Luke DurbridgeMitchelton-Scott13:46
67.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic
68.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
69.Michael WoodsEF Education First14:22
70.Simon ClarkeEF Education First
71.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
72.Ben KingDimension Data16:57
73.Wout van AertJumbo-Visma
74.Omar FraileAstana Pro Team
75.Jens KeukeleireLotto Soudal17:13
76.Sonny ColbrelliBahrain-Merida
77.Damiano CarusoBahrain-Merida
78.Nelson OliveiraMovistar Team
79.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic
80.Rohan DennisBahrain-Merida
81.Michael ScharCCC Team
82.Toms SkujinsTrek-Segafredo
83.Simon YatesMitchelton-Scott
84.Matthieu LadagnousGroupama-FDJ19:43
85.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
86.Nils PolittKatusha-Alpecin
87.Tim WellensLotto Soudal
88.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
89.Daniel OssBora-hansgrohe
90.Stefan KungGroupama-FDJ
91.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
92.Anthony RouxGroupama-FDJ
93.Jasper de BuystLotto Soudal
94.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
95.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
96.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
97.Hugo HouleAstana Pro Team
98.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie
99.Joey RosskopfCCC Team
100.Fabio FellineTrek-Segafredo
101.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
102.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
103.Michael ValgrenDimension Data
104.Romain SicardTeam Total Direct Energie
105.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
106.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
107.Tony GallopinAG2R La Mondiale
108.Carlos VeronaMovistar Team
109.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step
110.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
111.Luis León SanchezAstana Pro Team
112.Magnus CortAstana Pro Team
113.Jan TratnikBahrain-Merida23:47
114.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
115.Tiesj BenootLotto Soudal
116.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
117.Matej MohoricBahrain-Merida
118.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
119.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
120.Serge PauwelsCCC Team
121.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits
122.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin
123.Imanol ErvitiMovistar Team
124.Edvald Boasson HagenDimension Data
125.Luke RoweTeam Ineos
126.Maxime MonfortLotto Soudal
127.Marco HallerKatusha-Alpecin
128.Sebastian LangeveldEF Education First
129.Caleb EwanLotto Soudal
130.Gianni MosconTeam Ineos23:55
131.Dylan TeunsBahrain-Merida26:32
132.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
133.Łukasz WiśniowskiCCC Team
134.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie
135.William BonnetGroupama-FDJ
136.Rick ZabelKatusha-Alpecin
137.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
138.Alex DowsettKatusha-Alpecin
139.Koen de KortTrek-Segafredo
140.Marcus BurghardtBora-hansgrohe
141.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
142.André GreipelTeam Arkéa Samsic
143.Michael HepburnMitchelton-Scott
144.Tom ScullyEF Education First
145.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
146.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida
147.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step
148.Mike TeunissenJumbo-Visma
149.Julien SimonCofidis, Solutions Crédits
150.Tony MartinJumbo-Visma
151.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
152.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
153.Chad HagaTeam Sunweb
154.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
155.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
156.Cees BolTeam Sunweb
157.Nikias ArndtTeam Sunweb
158.Roger KlugeLotto Soudal
159.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie
160.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
161.José GoncalvesKatusha-Alpecin
162.Giacomo NizzoloDimension Data
163.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
164.Steve CummingsDimension Data
165.Alexander KristoffUAE Team Emirates
166.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
167.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
168.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
169.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
170.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale
171.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team29:44
172.Lars Ytting BakDimension Data
DNFChristophe LaporteCofidis, Solutions Crédits
DNSTejay van GarderenEF Education First

Klasyfikacja generalna po 8. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step34:17:59
2.Giulio CicconeTrek-Segafredo00:23
3.Thibaut PinotGroupama-FDJ00:53
4.George BennettJumbo-Visma01:10
5.Geraint ThomasTeam Ineos01:12
6.Egan BernalTeam Ineos01:16
7.Steven KruijswijkJumbo-Visma01:27
8.Rigoberto UranEF Education First01:38
9.Jakob FuglsangAstana Pro Team01:42
10.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe01:45
11.Enric MasDeceuninck-Quick Step01:46
12.Adam YatesMitchelton-Scott01:47
13.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team02:02
14.Nairo QuintanaMovistar Team02:04
15.Mikel LandaMovistar Team02:06
16.Dan MartinUAE Team Emirates02:09
17.David GauduGroupama-FDJ02:15
18.Richie PorteTrek-Segafredo02:19
19.Bauke MollemaTrek-Segafredo02:45
20.Patrick KonradBora-hansgrohe02:46
21.Alexey LutsenkoAstana Pro Team02:54
22.Alejandro ValverdeMovistar Team03:18
23.Romain BardetAG2R La Mondiale03:20
24.Warren BarguilTeam Arkéa Samsic03:26
25.Roman KreuzigerDimension Data03:28
26.Fabio AruUAE Team Emirates03:48
27.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team03:50
28.Vincenzo NibaliBahrain-Merida06:18
29.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ10:12
30.Rudy MolardGroupama-FDJ11:07
31.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie13:27
32.Alexis VuillermozAG2R La Mondiale13:38
33.Greg van AvermaetCCC Team14:25
34.Jack HaigMitchelton-Scott15:23
35.Michael WoodsEF Education First15:32
36.Julien BernardTrek-Segafredo18:11
37.Sergio HenaoUAE Team Emirates19:08
38.Michael MatthewsTeam Sunweb19:25
39.Matteo TrentinMitchelton-Scott20:00
40.Peter SaganBora-hansgrohe20:07
41.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe20:32
42.Mickaël CherelAG2R La Mondiale23:06
43.Nicolas RocheTeam Sunweb23:14
44.Rui CostaUAE Team Emirates23:30
45.Michał KwiatkowskiTeam Ineos23:46
46.Laurens de PlusJumbo-Visma24:00
47.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits24:03
48.Marc SolerMovistar Team24:25
49.Mathias FrankAG2R La Mondiale25:10
50.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe26:21
51.Wilco KeldermanTeam Sunweb26:40
52.Dylan TeunsBahrain-Merida27:01
53.Gorka IzagirreAstana Pro Team28:32
54.Tanel KangertEF Education First29:07
55.Thomas de GendtLotto Soudal29:59
56.Simon GeschkeCCC Team30:11
57.Pello BilbaoAstana Pro Team30:50
58.Andrey AmadorMovistar Team31:32
59.Lennard KamnaTeam Sunweb31:36
60.Wout van AertJumbo-Visma31:43
61.Wout PoelsTeam Ineos32:41
62.Jonathan CastroviejoTeam Ineos32:44
63.Alberto BettiolEF Education First32:52
64.Alessandro de MarchiCCC Team33:46
65.Luis León SanchezAstana Pro Team34:11
66.Jasper StuyvenTrek-Segafredo34:20
67.Fabio FellineTrek-Segafredo34:59
68.Nils PolittKatusha-Alpecin36:20
69.Sonny ColbrelliBahrain-Merida36:28
70.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb36:44
71.Daryl ImpeyMitchelton-Scott37:33
72.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin37:52
73.Michael ValgrenDimension Data38:30
74.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic39:24
75.Edvald Boasson HagenDimension Data41:09
76.Tiesj BenootLotto Soudal43:25
77.Omar FraileAstana Pro Team44:10
78.Joey RosskopfCCC Team45:13
79.Simon ClarkeEF Education First46:22
80.Gianni MosconTeam Ineos47:43
81.Tim WellensLotto Soudal49:19
82.Jan TratnikBahrain-Merida49:32
83.Pierre-Luc PerichonCofidis, Solutions Crédits50:09
84.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic50:13
85.Romain SicardTeam Total Direct Energie52:17
86.Matej MohoricBahrain-Merida52:23
87.Dylan van BaarleTeam Ineos52:24
88.Rohan DennisBahrain-Merida52:46
89.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits54:35
90.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team54:59
91.Luke DurbridgeMitchelton-Scott55:06
92.Simon YatesMitchelton-Scott55:14
93.Toms SkujinsTrek-Segafredo55:15
94.Nelson OliveiraMovistar Team55:35
95.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin56:12
96.Jens KeukeleireLotto Soudal56:22
97.Ben KingDimension Data56:35
98.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step56:43
99.Julien SimonCofidis, Solutions Crédits56:51
100.Damiano CarusoBahrain-Merida56:55
101.Serge PauwelsCCC Team57:48
102.Anthony RouxGroupama-FDJ59:05
103.Stefan KungGroupama-FDJ59:26
104.Jasper de BuystLotto Soudal1:01:09
105.Oliver NaesenAG2R La Mondiale1:01:46
106.Hugo HouleAstana Pro Team1:01:48
107.Paul OurselinTeam Total Direct Energie1:02:36
108.Amaël MoinardTeam Arkéa Samsic1:03:30
109.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie1:03:56
110.Nikias ArndtTeam Sunweb1:04:24
111.Tony GallopinAG2R La Mondiale1:04:26
112.Daniel OssBora-hansgrohe1:05:45
113.Michael ScharCCC Team1:05:57
114.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic1:07:46
115.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie1:08:01
116.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale1:08:30
117.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates1:09:46
118.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team1:09:51
119.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott1:09:59
120.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic1:10:04
121.Mike TeunissenJumbo-Visma1:10:54
122.Reinardt Janse van RensburgDimension Data1:11:46
123.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida1:11:59
124.Florian VachonTeam Arkéa Samsic1:12:07
125.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step1:12:15
126.José GoncalvesKatusha-Alpecin1:12:18
127.Imanol ErvitiMovistar Team1:13:05
128.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits1:13:10
129.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates1:13:34
130.Maxime MonfortLotto Soudal1:14:59
131.Łukasz WiśniowskiCCC Team1:15:32
132.Caleb EwanLotto Soudal1:16:06
133.Luke RoweTeam Ineos1:16:15
134.Sven Erik BystromUAE Team Emirates1:16:49
135.Marcus BurghardtBora-hansgrohe1:17:18
136.Carlos VeronaMovistar Team1:17:30
137.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step1:17:34
138.Rick ZabelKatusha-Alpecin1:18:12
139.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits1:18:13
140.Koen de KortTrek-Segafredo1:18:18
141.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe1:18:38
142.Lars Ytting BakDimension Data1:18:46
143.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie1:18:56
144.Matthieu LadagnousGroupama-FDJ1:18:58
145.William BonnetGroupama-FDJ1:19:10
146.Marco HallerKatusha-Alpecin1:19:25
147.Alexis GougeardAG2R La Mondiale1:19:56
148.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie1:20:06
149.Magnus CortAstana Pro Team1:20:18
150.Sebastian LangeveldEF Education First1:20:45
151.Alex DowsettKatusha-Alpecin1:21:04
152.André GreipelTeam Arkéa Samsic1:21:13
153.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie1:21:14
154.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team1:21:21
155.Giacomo NizzoloDimension Data1:21:51
156.Roger KlugeLotto Soudal1:21:56
157.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team1:21:58
158.Alexander KristoffUAE Team Emirates1:22:35
159.Michael HepburnMitchelton-Scott1:23:21
160.Cees BolTeam Sunweb1:23:56
161.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma1:24:30
162.Dylan GroenewegenJumbo-Visma1:25:05
163.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step1:25:20
164.Tom ScullyEF Education First1:25:47
165.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step1:26:05
166.Steve CummingsDimension Data1:26:08
167.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team1:26:38
168.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step1:26:50
169.Tony MartinJumbo-Visma1:28:20
170.Chad HagaTeam Sunweb1:28:31
171.Jens DebusschereKatusha-Alpecin1:28:38
172.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team1:38:42

Pozostałe klasyfikacje

Klasyfikacja punktowapunkty
1.Peter SaganBora-hansgrohe204
2.Michael MatthewsTeam Sunweb144
3.Sonny ColbrelliBahrain-Merida129
4.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step128
5.Matteo TrentinMitchelton-Scott90
6.Greg van AvermaetCCC Team81
7.Caleb EwanLotto Soudal76
8.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step69
9.Jasper StuyvenTrek-Segafredo69
10.Dylan GroenewegenJumbo-Visma66
11.Mike TeunissenJumbo-Visma64
12.Thomas de GendtLotto Soudal63
13.Giacomo NizzoloDimension Data52
14.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team51
15.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team49
16.Thibaut PinotGroupama-FDJ43
17.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team40
18.Alexander KristoffUAE Team Emirates40
19.Tim WellensLotto Soudal39
20.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits35
Klasyfikacja górskapunkty
1.Tim WellensLotto Soudal43
2.Thomas de GendtLotto Soudal37
3.Giulio CicconeTrek-Segafredo30
4.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team27
5.Dylan TeunsBahrain-Merida13
6.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits13
7.Ben KingDimension Data13
8.Alessandro de MarchiCCC Team12
9.Toms SkujinsTrek-Segafredo9
10.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie5
11.Geraint ThomasTeam Ineos4
12.Simon ClarkeEF Education First4
13.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team3
14.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step3
15.Greg van AvermaetCCC Team2
16.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits2
17.Thibaut PinotGroupama-FDJ2
18.Julien BernardTrek-Segafredo2
19.Wilco KeldermanTeam Sunweb1
20.Michael ScharCCC Team1
Klasyfikacja młodzieżowaczas
1.Giulio CicconeTrek-Segafredo34:18:22
2.Egan BernalTeam Ineos00:53
3.Enric MasDeceuninck-Quick Step01:23
4.David GauduGroupama-FDJ01:52
5.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe20:09
6.Laurens de PlusJumbo-Visma23:37
7.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe25:58
8.Lennard KamnaTeam Sunweb31:13
9.Wout van AertJumbo-Visma31:20
10.Nils PolittKatusha-Alpecin35:57
11.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb36:21
12.Tiesj BenootLotto Soudal43:02
13.Gianni MosconTeam Ineos47:20
14.Elie GesbertTeam Arkéa Samsic49:50
15.Matej MohoricBahrain-Merida52:00
16.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin55:49
17.Paul OurselinTeam Total Direct Energie1:02:13
18.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie1:07:38
19.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale1:08:07
20.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates1:09:23
Klasyfikacja drużynowaczas
1.Trek-Segafredo103:29:48
2.Movistar Team01:39
3.Groupama-FDJ01:44
4.UAE Team Emirates11:03
5.Team Ineos12:33
6.Bora-hansgrohe13:42
7.EF Education First
8.Jumbo-Visma
9.Astana Pro Team16:59
10.Mitchelton-Scott17:31
11.AG2R La Mondiale22:55
12.Team Sunweb39:45
13.Deceuninck-Quick Step43:43
14.CCC Team45:39
15.Wanty-Gobert Cycling Team47:17
16.Bahrain-Merida47:53
17.Dimension Data1:09:25
18.Cofidis, Solutions Crédits1:16:03
19.Team Arkéa Samsic
20.Lotto Soudal1:32:01
21.Team Total Direct Energie1:43:55
22.Katusha-Alpecin1:58:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Karol

    13 lipca 2019, 21:29 o 21:29

    Kruijswik stracił już całą przewagę wypracowaną na TTT.

  2. Bedrzich

    14 lipca 2019, 10:43 o 10:43

    Tak relacja powinna być zatytułowana 'De Gent - danie firmowe'. Któraż to już taka akcja w wykonaniu Belga!!!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: